Prezes krakowskiego sądu apelacyjnego nakazał w czwartek prezesom wszystkich podległych mu sądów okręgowych i rejonowych odwołanie jeszcze dzisiaj wszystkich rozpraw z powodu pandemii koronawirusa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarządzenie w tej sprawie prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie rozesłał w czwartek po południu do prezesów sądów okręgowych w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Kielcach.

Nakazał, by jeszcze dziś wydali decyzję o odwołaniu wszystkich rozpraw i posiedzeń do 31 marca. Takie same kroki mają podjąć też wszyscy prezesi sądów rejonowych na obszarze krakowskiej apelacji.  Wyjątkiem mają być tylko sprawy pilne.

Przypomnijmy, że w czwartek krakowscy sędziowie zaapelowali do prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmary Pawełczyk-Woickiej o odwołanie rozpraw dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i osobom przychodzącym na rozprawy. O odwołanie rozpraw wystąpili do prezes SO także członkowie Kolegium Sądu Okręgowego. Jednak prezes sądu okręgowego wcześniej jedynie wstrzymała przyjmowanie stron. W czwartek rozprawy w sądzie odbywały się normalnie. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem