Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Msza tradycyjnie odbywa się w dzień patrona miasta - św. Józefa. Z powodu koronawirusa prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję o odwołaniu mszy. „Ze względu na bezpieczeństwo osób starszych zdecydowałem o nieorganizowaniu Mszy w intencji mieszkańców Krakowa” - napisał na Facebooku.

Koronawirus. Co z mszami?

Gdy we Włoszech z powodu koronawirusa wprowadzono zakaz odprawiania publicznych mszy św., w Polsce przewodniczący Episkopatu prosi duchownych o zwiększenie ich liczby. Hierarcha tłumaczy, że dzięki temu w liturgiach będzie mogło uczestniczyć jednorazowo mniej wiernych.

„W obecnej sytuacji pragnę przypomnieć, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach”.

Rząd zamyka szkoły, kina i teatry

Z powodu epidemii rząd zdecydował o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków w całej Polsce. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział, że od czwartku do 25 marca zamknięte będą kina, muzea, opery, galerie i szkoły artystyczne.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.