Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzimy ćwiczenia na wypadek wystąpienia konieczności uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badania osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem - poinformował w środę rano wojewoda Piotr Ćwik.

Mobilne izby przyjęć

W tym celu na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu i Szpitala w Myślenicach rozstawiono mobilne izby przyjęć, które służyłyby takim pacjentom. - To na razie tylko ćwiczenia - podkreślał wojewoda.

Do tej pory w Małopolsce nie potwierdzono przypadków koronawirusa. Z powodu podejrzenia zakażenia w małopolskich szpitalach przebywa obecnie 9 osób. 152 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. Nikt obecnie nie jest objęty kwarantanną.

Ćwiczenia w stawianiu tymczasowych izb przyjęć przy szpitalu uniwersyteckim w ProkocimiuĆwiczenia w stawianiu tymczasowych izb przyjęć przy szpitalu uniwersyteckim w Prokocimiu Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta

Szpitalne oddziały zakaźne

W Małopolsce, jak poinformował wojewoda, mamy 10 szpitali z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi. Znajduje się w nich 299 łóżek.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.