W ramach 28. Fina逝 Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy Galeria Kazimierz wsp鏊nie z Hufcem ZHP Krak闚-Podg鏎ze organizuj Bieg Wielkich Serc na dystansie 5 km. B璠zie to ju 鏀ma edycja sportowej imprezy, z kt鏎ej ca趾owity doch鏚 zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji Jurka Owsiaka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Krakowski Bieg Wielkich Serc na dobre wpisał się do kalendarza największych wydarzeń w kraju organizowanych w ramach corocznych finałów WOŚP. Z każdą kolejną edycją przybywa chętnych, którzy poprzez swój udział wspierają zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji.

32 tys. dla WOŚP od biegaczy

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział aż 871 osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 32 tys. zł. Zainteresowanie tegorocznym biegiem jest już na tyle duże, że wszystko wskazuje na to, że biegacze sami pobiją swój rekord.

W niedzielę, 12 stycznia punktualnie o godz. 12 uczestnicy Biegu Wielkich Serc wyruszą trasą rozpoczynającą się przy bulwarach wiślanych tuż pod Galerią Kazimierz, dotrą w okolice Wawelu i wrócą bulwarami z powrotem pod centrum handlowe. Każdy z zawodników przebiegnie w sumie 5 kilometrów. Wcześniej, o godzinie 11:15 odbędą się podobne zawody dla dzieci na dystansach: 50 m, 100 m oraz 150 m.

WOŚP 2020. Zapisy na Bieg Wielkich Serc

Zapisy do udziału w Biegu Wielkich Serc będą przyjmowane w Biurze Zapisów na terenie Galerii Kazimierz. 11 stycznia zgłoszenia przyjmowane będą w centrum handlowym na poziomie 1 w godzinach 17 – 20. Z kolei 12 stycznia biuro działać będzie na parterze w godz. 9 – 11.

Opłata za bieg na dystansie 5 kilometrów wynosi 50 złotych, a udział w zawodach dziecięcych wiąże się z kosztem 5 zł. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na konto 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Na czas biegu wszyscy rodzice biorący w nim udział, będą mogli zostawić swoje pociechy w Kangurkowym Przedszkolu pod opieką wolontariuszy Hufca ZHP Kraków-Podgórze. Znajdzie się ono w pobliżu Biura Zapisów i będzie działać w niedzielę w godz. 11:30 – 13. Również w pobliżu miejsca zapisów powstanie depozyt dający możliwość przechowania odzieży, czynny w godz. 10 – 13. Wszystkie osoby zmotoryzowane biorące udział w wydarzeniu będą mogły zostawić samochód na parkingu Galerii Kazimierz.

Program Biegu Wielkich Serc

12 stycznia 2020 r.

– 9:00 – 10:30 – odbiór pakietów w Biurze Zawodów

– 11:15 – zawody dla dzieci

– 11:30 – powitanie gości i biegaczy

– 11:45 – wspólna rozgrzewka przed biegiem

– 11:55 – oficjalne rozpoczęcie biegu

– 12:00 – start biegu na 5 km

– 13:00 – zamknięcie mety

– 13:30 – dekoracja zwycięzców w Galerii Kazimierz

– 14:00 – oficjalne zakończenie biegu

Na terenie centrum handlowego w niedzielę będzie też można spotkać wolontariuszy WOŚP i wesprzeć akcję charytatywną w tradycyjny sposób.

Gazeta Wyborcza włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wesprzyj naszą puszkę na https://www.siepomaga.pl/gwwosp

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje - sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem