Wokaliści, tancerze, scenografowie, oświetleniowcy... - potrzeba wielu osób, aby przygotować musical. Ale czy tym zajmują się pracownicy korporacji? Tak, jeśli łączy ich wspólny cel pomocy innym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozpoczęły się przygotowania do siódmej edycji musicalu charytatywnego, podczas którego wolontariusze firmy UBS wystąpią na deskach teatru Variété. Kolejny już raz wspierają oni szczytny cel. Tym razem zbierać będą pieniądze dla podopiecznych Fundacji Hearty z Krakowa.

Siódmy projekt UBS

Fundacja, której przyświeca idea "edukacji przyszłości", pomaga podopiecznym domów dziecka, dzieciom z niepełnosprawnościami oraz uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Cel? Zwiększyć ich umiejętności, by ułatwić im start w dorosłe życie. Hearty współpracuje z 16 placówkami z Krakowa i okolic. Prowadzi m.in. regularny program edukacyjny “Pierwszy krok w IT” i organizuje inne wydarzenia, których tematyką są nowe technologie.

- To już siódmy serdeczno-muzyczny projekt UBS, ale pierwszy we współpracy z Fundacją Hearty. W grudniu 2019 oraz styczniu 2020 roku, wolontariusze UBS pokażą na scenie swoje największe, najskrytsze talenty i wystąpią w samodzielnie przygotowanym charytatywnym musicalu. Wspólnie rozpoczynamy również prace nad programem "Future Innovators Academy" - mówi Ewa Szymkowska-Nowak, CSR Manager w UBS.

Musical “Czarno to widzę"

Musical pt. “Czarno to widzę” zaplanowano na 17 i 18 grudnia oraz 14 i 15 stycznia w krakowskim Teatrze Variété. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie edukacyjne podopiecznych Fundacji. 

O czym będzie spektakl? Tej zimy organizatorzy zapraszają widzów do Podbucia - maleńkiej sennej miejscowości pośrodku niczego, której mieszkańcy będą świadkami wielu niewyjaśnionych zjawisk i niedorzecznych sytuacji. Bohaterzy przedstawienia zostaną wciągnięci w wir nieprawdopodobnych zdarzeń i licznych teorii spiskowych.

- Warto pamiętać, że takie przedsięwzięcie to długie, ponadpółroczne przygotowania, wymagające czasu i zaangażowania od wielu osób. Jesteśmy wdzięczni za pracę, którą wykonują wszyscy wolontariusze i zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie - podsumowała Paulina Wójtowicz, założycielka i prezes Fundacji Hearty.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem