Które księgarnie i antykwariaty cieszą się największą sympatią mieszkańców Krakowa? Dowiemy się już w piątek na Gali Księgarni Roku w klubie HEVRE. Wstęp bezpłatny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Są nagrody dla pisarzy i pisarek, coraz więcej uwagi poświęca się wydawnictwom, a także roli redaktorów i tłumaczy. Czas docenić kolejny element tego łańcucha, którego końcowym efektem jest książka w rękach czytelnika, a więc księgarnie. W Krakowie, pierwszym polskim Mieście Literatury UNESCO, dzieje się to już od niemal trzech lat dzięki akcji „Wybieramy księgarnie roku”.

Tegoroczna edycja kampanii, której celem jest promowanie stacjonarnych księgarni jako centrów kultury, właśnie dobiega końca. Od 4 listopada czytelniczki i czytelnicy mogli oddać głos na 37 niezwiązanych z żadną siecią księgarni i antykwariatów w całym mieście. Już w ten piątek, 13 grudnia, poznamy trzy najlepsze. Symboliczny „Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO” to nie tylko prestiż, ale też nagroda finansowa i prowadzona we współpracy z miastem kampania promocyjna.

W trakcie Gali Księgarni Roku zostanie również przyznane wyróżnienie specjalne dla Antykwariatu Roku, zakończy ją zaś koncert Kirszenbaum – folkrockowego duetu z Krakowa.

Gala odbędzie się 13 grudnia o godz. 20 w klubie HEVRE przy ul. Meiselsa 18 na krakowskim Kazimierzu. Wstęp na galę jest bezpłatny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  prawdziwy polski suweren nic nie czyta ....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0