Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W krakowskim Szpitalu na Klinach stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej i wdrożono szeroki program zabiegów z wykorzystaniem systemu da Vinci. Dziś ośrodek ma największy i najbardziej doświadczonych zespół chirurgów da Vinci w Polsce.

Orsi Academy

Kierownik kursu, dr Paweł Wisz, jest obecnie jedynym polskim trenerem robotyki chirurgicznej w ośrodku Orsi Academy, największym w Europie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Orsi Academy jest tegorocznym zwycięzcą europejskiego konkursu Regiostars, wyróżniającego wybitne projekty w obszarze polityki spójności. Centrum otrzymało wyróżnienie w kategorii „modernizacja służby zdrowia” za swoje działania w dziedzinie nowych technik wykorzystywanych w małoinwazyjnych operacjach oraz chirurgii robotycznej.

Warsztaty będą odbywać się w niewielkich, czteroosobowych grupach. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Podczas trzydniowych warsztatów lekarze zapoznają się z zasadami pracy robota da Vinci, poznają instrumentarium oraz nawigację kamerą, będą mieli możliwość ćwiczeń na trenażerach oraz odbędą wirtualne treningi na najnowszej generacji symulatorze SimNow, pierwszym tej klasy urządzeniu do treningu wirtualnego w Polsce.

Kursy dla lekarzy

Kurs jest dostępny również dla lekarzy spoza Polski. Szpital na Klinach jest wpisany do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie. W Szpitalu na Klinach od sierpnia tego roku są również organizowane kursy w zakresie chirurgii robotycznej, które prowadzi prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej, robotowej i ogólnej, który od ponad 20 lat pracuje w Cleveland Clinic w USA, a od niedawna również w Polsce.

Na kurs można się zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu: 785 053 200 lub drogą mailową: kamila.krawczuk@neohospital.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.