O liście arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego pisaliśmy wczoraj. Prosi w nim o wydzielenie działki pod budowę kościoła w Bronowicach. To dawny teren motelu Krak, przeznaczony na park.

„Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów o łącznej powierzchni około 2530 m kw. Przedmiotowa nieruchomość przestawiona na załączonej mapce składa się z działki 471/39 o powierzchni 209 m kw. oraz części działki 471/47 o powierzchni około 2321 m kw., położonych w rejonie ul. Wizjonerów w Krakowie, jednostka ewidencyjna Krowodrza obręb 40. Proszę o umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności szerokości 4,5 m” – napisał w liście arcybiskup. Jego treść na Facebooku opublikował radny Platformy Obywatelskiej Andrzej Hawranek.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.