Wybory parlamentarne 2019. "Gazeta Wyborcza" zaprasza na spotkanie z krakowskimi kandydatami na senatorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Krakowska kampania do Senatu ma wysoką temperaturę. Przede wszystkim dlatego, że w przypadku kolejnego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości to izba wyższa zostanie ostatnim miejscem, w którym opozycja będzie mogła podejmować skuteczną walkę z partią rządzącą.

Wybory parlamentarne: Bitwa o Kraków

W przypadku Krakowa starcie ma jeszcze inny charakter: naprzeciwko siebie stają wyraziste, bardzo różnorodne postacie. Z jednej strony Bogdan Klich i Jerzy Fedorowicz (PO), doświadczeni senatorzy, ostro krytykujący władzę, widoczni na protestach opozycji. Z drugiej pretendenci – kandydujący z listy PiS Krzysztof Mazur, były prezes Klubu Jagiellońskiego, i Jan Duda, radny sejmiku wojewódzkiego.

Swój udział potwierdził również kandydat niezależny Rafał Komarewicz.

Kandydatów będziemy pytać o bardzo różne sprawy, zarówno lokalne, jak i krajowe. Jaki mają pomysł na Kraków? Jaki na Polskę po wyborach? Jak chcą walczyć ze smogiem i jak widzą zmiany w sądownictwie? Przede wszystkim: jakie zadania stoją przed senatorami? Czy powinni zajmować się przede wszystkim sprawami lokalnymi, czy istotą ich mandatu są sprawy ogólnopolskie?

Wybory parlamentarne. Zapraszamy 7 października

Debatę poprowadzą dziennikarze „Gazety Wyborczej”. 7 października, początek o godzinie 18, Klub pod Jaszczurami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Spytajcie ich dlaczego milczą na to co plecie Jędraszewski?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Co ten Komarewicz ma do ukrycia?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0