Osiedle Podgaje, Apartamenty Klimaty, inwestycje przy Mazowieckiej, Mochnackiego i na Piaskach - zapraszamy do przeglądu ofert deweloperskich w Krakowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Osiedle Podgaje

To nowoczesne osiedle wyróżnia się kameralną, niską zabudową i na dodatek jest zlokalizowane w spokojnej, ale bardzo dobrze skomunikowanej części miasta. Jakie są jeszcze inne zalety nowej inwestycji firmy Instal Kraków S.A.?

Pierwszy etap inwestycji jest już w sprzedaży. Mieszkania mają od 32 do 68 m kw., a miejsce postojowe w garażu podziemnym jest wliczone w cenę mieszkania. Co więcej, osiedle jest doskonale skomunikowane. Po pierwsze, niedaleko osiedla realizowany jest nowy przystanek kolei aglomeracyjnej – stacja Kraków-Złocień, którą w niespełna kwadrans, z pominięciem wszelkich korków i niedogodności, będzie można dostać się do ścisłego centrum miasta. Po drugie, w przyszłości, zgodnie z przegłosowanym 12 czerwca 2019 r. projektem uchwały, zostanie przedłużona linia tramwajowa z pętli w Małym Płaszowie aż do osiedla Złocień. Będzie to kolejne komfortowe połączenie ze ścisłym centrum miasta, z którego korzystać będą mogli mieszkańcy Osiedla Podgaje. Po trzecie ci, którzy wybiorą własny samochód, mają do dyspozycji bardzo atrakcyjne połączenie z obwodnicą S7 i A4 (węzeł Bieżanów). Kolejną zaletą osiedla jest zieleń – zróżnicowanie kolorystyczne roślin dla poszczególnych stref osiedla tworzy unikalną i miłą dla oka kompozycję. Ponadto niska zabudowa wraz z niewielką ilością mieszkań w budynku to gwarancja ciszy, spokoju i komfortu życia na co dzień. Oferowane mieszkania mają od 32 do 68 m kw. Większość lokali została tak zaprojektowana, by mieszkańcy mogli aranżować wnętrza zarówno z otwartą, jak i zamkniętą kuchnią. Do mieszkań na wyższych piętrach można z kolei dojechać cichobieżną windą.

Osiedle Podgaje
Osiedle Podgaje  mat. prasowe

Więcej informacji na www.wiarygodnydeweloper.pl

Apartamenty Klimaty

Apartamenty Klimaty to, nomen omen, bardzo klimatyczna inwestycja przy ul. ks. Wojciecha Karabuły 12-16. Trzy budynki są już gotowe i przekazane do użytkowania. Czym się wyróżniają?

Po pierwsze, bliskością miasta i natury. Aż trudno uwierzyć, że Apartamenty Klimaty znajdują się w granicach Krakowa, na dodatek blisko, bo 20 minut od centrum. Dlaczego? Klimaty zlokalizowane są raptem kilkadziesiąt metrów od Lasu Borkowskiego, czyli w strefie oddziaływania mikroklimatu dużego kompleksu leśnego. Ba, Klimaty oddzielone są od głównych ciągów komunikacyjnych wysoką zielenią, a dzięki temu, że znajdują się 50 m wyżej niż centrum miasta, można zapomnieć o smogu. Ale na tym kontakt z naturą się nie kończy. Inwestor oferuje możliwość urządzenia na górnych tarasach osiedla zielonych ogrodów i pokrył części tarasów dachowych matami zasobnikowymi zatrzymującymi wodę opadową na dachach na użytek rosnących tam roślin. Równie ważne są okna. Wysokie, ponad trzymetrowe okna typu porte-fenetre, sięgające od podłogi do sufitu, sprawiają, że do wnętrz apartamentów wpada mnóstwo naturalnego światła, o pięknym widoku na las nie wspominając.

Po drugie, Klimaty to naprawdę apartamenty. Co to oznacza? Przede wszystkim piękne otoczenie, a także atrakcyjną, luksusową zabudowę, czyli nie więcej niż cztery apartamenty na jednej kondygnacji i nie więcej niż trzy kondygnacje naziemne (parter i dwa piętra). Poza tym powierzchnia użytkowa większości apartamentów to około 120 m kw. (największe apartamenty miały wielkość prawie 300 m kw.), wysokość kondygnacji w świetle przekracza 3 m, a ciszę zapewnia starannie dobrana technologia budowy (m.in. ściany podwójnej grubości między apartamentami). Co więcej, samochody mieszkańców mogą być parkowane wyłącznie w wielostanowiskowych garażach podziemnych (cena miejsca parkingowego wliczona jest w cenę apartamentu), a na terenie osiedla obowiązuje zakaz wjazdu, co tylko podkreśla ciszę i gwarantuje czyste powietrze.

Apartamenty Klimaty
Apartamenty Klimaty  mat. prasowe

Po trzecie, projekt Apartamentów i zastosowane rozwiązania podkreślają luksusowy charakter inwestycji, kładąc nacisk na ekologię i komfort mieszkańców. Budynki spełniają kryteria domów energooszczędnych NF-40, m.in. dzięki odpowiednim materiałom budowlanym, stolarce okiennej czy też ocieplanym roletom zewnętrznym. W pomieszczeniach zastosowano system wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła (system rekuperacji), natomiast pompy ciepła użyte są wyłącznie jako źródło ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji pomieszczeń oraz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pozwala to w sposób radykalny zmniejszyć koszty eksploatacji mieszkań, a jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Jako uzupełnienie pomp cieplnych zastosowano unikalny, dostarczany przez niemiecką firmę Hennlich system sufitowych mat kapilarnych, tworzących promiennikowe ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń o sprawności znacznie zwiększonej w stosunku do klasycznego ogrzewania realizowanego za pomocą grzejników naściennych lub ogrzewania podłogowego. Dodatkowo system ten pozwala na ogromną swobodę w aranżacji pomieszczeń, właśnie ze względu na brak grzejników naściennych i stref ogrzewanych w podłogach.

Więcej informacji na www.apartamenty-klimaty.pl.

Inwestycja Geo przy Mazowieckiej 72

Inwestycja grupy deweloperskiej Geo, działającej na rynku od 1988 roku, przy ul. Mazowieckiej 72 to coś więcej niż tylko mieszkania. To styl życia. Dlaczego?

Przede wszystkim lokalizacja – mieszkania przy ul. Mazowieckiej 72 łączą wygodę centrum miasta z ciszą i spokojem terenów zielonych. Ba, Mazowiecka 72 to nie tylko dobry adres w centrum miasta, ale najprawdopodobniej jedyne tak zaciszne miejsce na mapie Krakowa, położone wśród zieleni i bezpośrednio przylegające do Młynówki Królewskiej, a jednocześnie zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie centrum. Taka lokalizacja to same zalety. Dlaczego?

Inwestycja przy Mazowieckiej 72 w Krakowie
Inwestycja przy Mazowieckiej 72 w Krakowie  mat. prasowe

Bliskość centrum oszczędza czas i ułatwia codzienne życie dzięki bogatej infrastrukturze. Sąsiedztwo Młynówki, parków i klubów fitness pozwala natomiast zadbać o kondycję i rekreację, a bliskość ośrodków kultury zadowoli wszystkich miłośników sztuki. Na smakoszy czeka w okolicy kuchnia tajska, włoska i wiele innych. To wszystko razem daje gwarancję wysokiego komfortu życia. Inne zalety mieszkań przy Mazowieckiej 72?

Siłownia na świeżym powietrzu, wysoki standard części wspólnych, balkony lub ogródki w każdym mieszkaniu, 8 minut do centrum, teren ogrodzony i spokojna, zielona okolica. W takich okolicznościach przyrody i miasta aż się chce wybrać wymarzone mieszkanie, a wybór jest bardzo szeroki. W czteropiętrowych budynkach są mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 30 do 84 m kw.

Więcej informacji na www.geogrupa.pl

Inwestycja MoonOffice przy ul. Mochnackiego 40

To nowy, kameralny budynek położony w centrum Podgórza Duchackiego. Czym się wyróżnia na rynku nieruchomości?

Najnowsza propozycja doświadczonego i wiarygodnego dewelopera – MoonOffice – została zaprojektowana z myślą o zachowaniu harmonii z otoczeniem, w którym dominuje niska zabudowa jednorodzinna. Budynek przy Mochnackiego 40 będzie miał jedynie trzy piętra oraz antresolę, w znajdzie się tam raptem 20 mieszkań o powierzchni od 43 do 87 m kw. Ich metraż oraz funkcjonalny rozkład ma stworzyć jak najlepszą przestrzeń i warunki do codziennego wypoczynku, nauki i zabawy. Warto wiedzieć, że połowa lokali ma już nowych właścicieli, natomiast termin oddania budynku do użytkowania to marzec przyszłego roku.

Oddanie budynku wiosną jest o tyle dobre, że nowi mieszkańcy docenią kwitnące wokół budynku zachowane drzewa i krzewy, natomiast w czasie gorszej pogody dużym ułatwieniem w zmaganiach z codziennością będą miejsca w parkingu podziemnym. Wszelkie mniej i bardziej potrzebne rzeczy na co dzień będzie można z kolei przechowywać w komórkach lokatorskich.

Inwestycja przy Mochnackiego 40 w Krakowie
Inwestycja przy Mochnackiego 40 w Krakowie  mat. prasowe

Mieszkańcy z Mochnackiego docenią nie tylko kameralność i, można powiedzieć, ludzką skalę inwestycji, ale również jej doskonałe skomunikowanie. Mochnackiego 40 to nowy adres na mapie Krakowa, w centrum Podgórza Duchackiego, w otoczeniu kameralnej, niskiej zabudowy. Bliskość ul. Kamieńskiego pozwala z łatwością dostać się na przystanki komunikacji miejskiej, z których można wygodnie dotrzeć w najważniejsze miejsca Krakowa. Miłośnicy zakupów na placach targowych z pewnością będą zainteresowani wizytą na Placu Targowym Beskidy. Niewątpliwym atutem lokalizacji jest również bliskość wyjazdu na autostradową obwodnicę Krakowa, skąd w 10 minut można dojechać na lotnisko w Balicach. W zasięgu 5 minut jazdy autem bądź 15-minutowego spaceru jest największe w Krakowie centrum handlowe – Bonarka. Pracownicy sąsiadujących z nim biurowców będą mogli spokojnie i komfortowo docierać do miejsca pracy.

Jednocześnie położenie w głębi osiedla pozwala na uniknięcie wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, a sąsiedztwo zabudowy jednorodzinnej sprawia, że jest to miejsce, w którym nikt nie będzie czuł się przytłoczony betonową dżunglą. Ważna jest również bliskość bogatej infrastruktury osiedlowej, takiej jak przedszkola, szkoła podstawowa, sklepy, punkty usługowe czy centrum handlowe.

Więcej informacji na www.mochnackiego40.pl

Miejsce na Piaskach Wielkich

Piaski Wielkie to tętniąca życiem południowa dzielnica Krakowa, która dynamicznie się rozwija.

Z jednej strony jej peryferyjne położenie zapewnia ciszę, spokój oraz przestrzeń, z drugiej dobre połączenie z centrum miasta i sąsiedztwo obwodnicy A4 pozwalają na sprawną komunikację i aktywne życie zawodowe czy towarzyskie.

Piaski Wielkie położone są około 7 km od Rynku Głównego w kierunku południowo-wschodnim, na wzniesieniu zwanym „Czajna” (267 m n.p.m.). Piaski Wielkie to tętniąca życiem dzielnica zdominowana przez małe, kameralne uliczki, które zachęcają do spacerów i aktywnego spędzania czasu. To właśnie tutaj, przy ulicy Szpakowej 10, deweloper Gama-M rozpoczął już budowę najnowszej inwestycji – Własnego Miejsca. Skąd taka nazwa? Dwa funkcjonalnie połączone ze sobą budynki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby single, inwestorzy, jak i powiększające się rodziny znaleźli tutaj przestrzeń dla siebie, czyli swoje Własne Miejsce. Mieszkania mają od 25 do aż 93 m kw., dzięki czemu każdy może mieć taką przestrzeń, jakiej potrzebuje.

Inwestycja n Piaskach Wielkich
Inwestycja n Piaskach Wielkich  materiały prasowe

W zależności od piętra, mieszkania będą posiadały ogródki, balkony lub tarasy zapewniające przepiękny widok na okolicę. W garażach podziemnych będą znajdować się miejsca postojowe dla samochodów, a dla bardziej ekologicznych, bo elektrycznych modeli przygotowano stacje do ładowania. Na osiedlu swoje własne miejsce, tym razem parkingowe, będą miały również rowery (praktyczne będą też miniwarsztaty rowerowe).

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się wiele sklepów, przedszkoli i szkół, a do najbliższego przystanku autobusowego i tramwajowego jest zaledwie kilka minut piechotą. Własne Miejsce to, nomen omen, idealne własne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju, ale jednocześnie chce się korzystać z uroków miejskiego życia.

Więcej informacji na www.wlasnemiejsce.com

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nowoczesne (czytaj: architektura, która już 20 lat temu była niedopuszczalna) osiedle wyróżnia się kameralną (czytaj: bloki), niską (bądź co bądź pięciopiętrową) zabudową i na dodatek jest zlokalizowane w spokojnej (czytaj: za Płaszowem, między autostradą, drogą szybkiego ruchu, oczyszczalnią ścieków, strefą przemysłową, a Rybitwami, będącymi największą katastrofą urbanistyczną i zdecydowanie najbrzydszym regionem w Krakowie), ale bardzo dobrze skomunikowanej części miasta (czytaj: na kompletnym zadupiu na najbardziej peryferyjnym przedmieściu Krakowa).

  Ech, ta poezja deweloperska...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Śmiech na sali, a wizualizacja ostatniego blokowiska przerażająca! Myślałem, że takich molochów się już nie stawia! KOSZMAR!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0