Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prace już ruszyły: pod Krakowem powstanie nowy kompleks produkcyjno-logistyczny o powierzchni 16 tys. m kw. o zwiększonym poziomie automatyzacji. W ramach realizacji rozbudowana i zautomatyzowana zostanie produkcja wyrobów z aluminium i PVC. Stworzone zostanie również nowoczesne centrum logistyczne do sortowania i pakowania towarów oraz kompletacji akcesoriów okiennych.

– Robotyzacja w obrębie produkcji została zaplanowana w sposób bardzo przemyślany. Dotyczy przede wszystkim kluczowych etapów z punktu widzenia jakości wyrobów. Zmniejszy liczbę odpadów poprodukcyjnych, co stanowi kolejny krok naszego przedsiębiorstwa w stronę ochrony środowiska – stwierdził Mikołaj Placek, prezes Grupy Oknoplast.

Koniec inwestycji w 2024 roku

Nowa infrastruktura pozwoli poprawić efektywność procesów produkcyjnych i logistyczno-magazynowych, a w rezultacie zwiększyć moce produkcyjne zakładu o 30 proc.

W ramach budowy kompleksu produkcyjno-logistycznego poszerzona będzie także przestrzeń biurowa. Cały projekt ma zostać zrealizowany do 1 marca 2024.

Duża inwestycja Oknoplastu pod KrakowemDuża inwestycja Oknoplastu pod Krakowem Oknoplast

Obrót na poziomie 720 mln zł

Oknoplast to firma rodzinna, która powstała w 1994 r. W tym roku przedsiębiorstwo świętuje 25-lecie działalności. Firma obecna jest na 13 rynkach, zatrudnia ponad 1850 pracowników i należy do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie.

W 2018 r. Grupa Oknoplast osiągnęła obrót na poziomie 720 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.