21 maja zapraszamy do Spółdzielni Ogniwo na spotkanie w ramach cyklu "Wyborcza na żywo". Tym razem porozmawiamy o problemach pieszych, uciążliwościach komunikacyjnych i bezpieczeństwie na drogach w wielkim mieście. Gościem spotkania będą Petra Jens, pełnomocniczka ds. komunikacji pieszej wiedeńskiej Agencji Mobilności, Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego oraz Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak pogodzić pieszych i rowerzystów z miłośnikami czterech kółek? Jak projektować miasto tak, by każdy mógł znaleźć przyjazną dla siebie przestrzeń? Jak zwiększyć bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu? Jakie korzyści przynosi dla ducha i ciała przesiadka na komunikację zbiorową albo hulajnogę? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania w ramach „Wyborczej na żywo”.

Gościem panelu pod tytułem „Jak radzą sobie piesi w Wiedniu?” będzie Petra Jens, pełnomocniczka miasta do spraw komunikacji pieszej z wiedeńskiej Agencji Mobilności, inicjatorka projektu „Schulstraße". O tym, które pomysły wiedeńczyków na poprawę miasta można wdrożyć w Krakowie, opowie Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. W spotkaniu udział weźmie także Anna Dworakowska, aktywistka z Krakowskiego Alarmu Smogowego, która opowie m.in. o tym, jakie korzyści dla zdrowia i jakości powietrza przynosi rezygnacja z samochodu w mieście.

Spotkanie poprowadzą dziennikarze Gazety Wyborczej Monika Waluś i Aleksander Gurgul.

Na debatę zapraszamy do Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28) w najbliższy wtorek 21 maja o godz. 17.30. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Jak pogodzić pieszych i rowerzystów z miłośnikami czterech kółek? Jak projektować miasto tak, by każdy mógł znaleźć przyjazną dla siebie przestrzeń? Jak zwiększyć bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu?"

  Wybudować metro. Tak, jak zrobiono to w mieście gościa już w latach 70-tych. .
  już oceniałe(a)ś
  2
  3