Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Otwarte zostaną między innymi: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka czy willa Spissów zaprojektowana przez słynnego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Po każdym z wnętrz uczestników oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty staje się spotkanie.

Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, podczas którego organizatorzy chcą otwierać nie tylko wnętrza, ale także ludzi na siebie nawzajem. Oprócz tego w ramach festiwalu będzie można uczestniczyć między innymi w spacerze po dachach Kazimierza czy w wyjątkowym koncercie - improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem, a także zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w centrum festiwalowym w Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed festiwalem (www.fomkrakow.pl)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.