Jak wyglądały Kraków i region trzydzieści lat temu? Co powstało po 1989 roku, a czego już nie zobaczymy? Najlepiej widać to na starych fotografiach: poszukajcie ich w swoich archiwach, pochwalcie się, przyślijcie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trzy dziesiątki lat temu inaczej prezentował się właściwie każdy zakątek Krakowa: dworzec kolejowy i autobusowy, ulice i ronda (Grunwaldzkie czy Mogilskie). Ruczaj, Kurdwanów, Czyżyny, Grzegórzki – to tylko niektóre miejsca, w których zaszły ogromne zmiany. Nie było dużych galerii handlowych, inaczej wyglądały nasze osiedla i sklepy.

Tu zaszła zmiana

Powspominajcie z nami tamte czasy. Przeszukajcie swoje domowe archiwa i albumy, zajrzyjcie do szuflad – na pewno macie zdjęcia, na których widać, jak na początku transformacji wyglądały Kraków i Małopolska i jak się w kolejnych latach stopniowo zmieniały.

Prześlijcie nam fotografie – pokażemy je w naszym serwisie internetowym krakow.wyborcza.pl, niektóre opublikujemy w wydaniu papierowym. Będziemy też porównywać te same miejsca przed laty i obecnie.

Czekamy na zdjęcia

Zdjęcia można wysyłać za pomocą specjalnego formularza na stronie wyborcza.pl/miejskierewolucje z Możecie je przysyłać mailem na adres: redakcja@krakow.agora.pl (w tytule należy wpisać „Miejskie rewolucje”) lub przynieść do redakcji (ul. Cystersów 9, Kraków). Regulamin akcji znajduje się na stronie wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A co niby się tak zmieniło na zdjęciu nr 11?
  @2skrzydla
  Pojawiło się przejście dla pieszych :) Swoją drogą ta okolica bulwarów jest zupełnie nieprzystosowana do osób poruszających się na wózkach i rowerach.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Niestety, z reguły zmieniło się na gorsze. Wycięto wiele drzew, na ich miejsce pojawiła się tandetna architektura, która zbudowała korytarze powietrzne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1