Ich sytuacja jest tragiczna. W ciągu 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się prawie o 60 proc. Dlatego z WWF zaczynamy świąteczną akcję: kupując prenumeratę, pomagasz zagrożonym gatunkom. Ty wybierasz kwotę, a my przekazujemy przychód WWF Polska
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ I POMAGAJ: POMOC DLA NIEDŹWIEDZIA

W 2007 roku sześciu turystów zabiło półtorarocznego niedźwiadka w Dolinie Chochołowskiej. Najpierw poczęstowali go kanapkami, a potem obrzucili kamieniami i wrzucili do potoku. Trójka została uznana za winnych. Sąd skazał ich na oddawanie 15 procent zarobków. Główny sprawca ma to robić przez osiem miesięcy, pozostała dwójka o połowę krócej. 

Widok niedźwiedzi jest coraz rzadszy. Podobnie jak innych dzikich zwierząt, których populacja w ciągu ostatnich 50 lat zmniejszyła się o blisko 60 proc.

Tylko wspólnie możemy odwrócić ten proces, chroniąc ginącą przyrodę wokół nas. Na co dzień człowiek rzadko zastanawia się nad tym, czy przyszłe pokolenia będą mogły zobaczyć na żywo zwierzęta, które teraz żyją obok nas. Tymczasem sytuacja wielu gatunków jest tragiczna. Bez pomocy człowieka, który najczęściej stanowi główne zagrożenie dla zwierząt, ich los jest przesądzony.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wspólną, świąteczną akcję z WWF Polska. Teraz, kupując prenumeratę, możesz pomóc zagrożonym gatunkom. Sóweczka, ryś, foka, niedźwiedź, wilk lub morświn czekają na Twoją pomoc. Zdecyduj, jaką kwotę chcesz im przeznaczyć, a my cały przychód przekażemy na konto WWF Polska. Włącz się w pomoc i zyskaj dostęp do wszystkich tekstów w Gazecie Wyborczej. PrenumeRATUJ!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Moze powinniscie obszerniej wyjasnic jakie sa zasady. Czy to akcja tylko na czas zblizajacych sie Swiat? Bede prenumerate odnawial za 35 dni,wowczas bedzie wciaz aktualna?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0