Michał Olszewski, redaktor naczelny krakowskiego oddziału "Gazety Wyborczej", został nominowany do tegorocznej nagrody Grand Press. Jury konkursowe doceniło go za wywiad ze Szczepanem Twardochem opublikowany na łamach "Magazynu Świątecznego".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Laureatów Grand Press 2018 w ośmiu kategoriach poznamy dziś wieczorem na gali finałowej w Muzeum "Polin" w Warszawie. 

Do tegorocznej edycji konkursu  zgłoszono 693 materiały dziennikarskie. Oceniało je 14-osobowe jury. W weekend 17-18 listopada zapoznało się z wszystkimi pracami i wybrało finalistów. Najwięcej materiałów zgłoszono w kategoriach Reportaż prasowy/internetowy – 151 i Wywiad – 126. W kategorii News wpłynęły 52 prace, Dziennikarstwo śledcze – 53, Publicystyka – 91, Reportaż radiowy – 34, Reportaż telewizyjny/wideo – 73, Dziennikarstwo specjalistyczne – 113.


Po dwóch dniach obrad jurorzy przyznali nominacje we wszystkich ośmiu kategoriach, przekazując do finału 53 materiały. Ich autorów organizatorzy ogłosili dziś o godz. 15. Wśród nominowanych w kategorii Wywiad znalazł się Michał Olszewski, redaktor naczelny krakowskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Jury doceniło go za wywiad ze Szczepanem Twardochem, "który tłumaczy, że obowiązkiem człowieka myślącego jest krytyczny namysł nad sobą". Rozmowa została opublikowana na łamach "Magazynu Świątecznego" 19 października. 

Pełną listę nominowanych we wszystkich kategoriach można znaleźć tutaj.icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  GRATULACJE
  już oceniałe(a)ś
  0
  0