Czym jest podżeganie chorobowe, co jest chwytem marketingowym, a co realnym skutkiem brania suplementów diety - odpowiedzi na te pytania udzielić ma kolejne spotkanie z cyklu Cafe Nauka, tym razem pod hasłem "Suplementy diety z naukowego punktu widzenia". Cafe Nauka zaprasza 28 listopada (środa) na ul. Krupniczą 33, na godz. 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, że temat suplementów jest bardzo aktualny i budzi wiele wątpliwości, nie trzeba dziś przekonywać nikogo. Nic więc dziwnego, że właśnie taką tematykę postanowili tym razem wziąć na warsztat organizatorzy spotkań z cyklu Cafe Nauka odbywających się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Na pewno nie zabraknie odpowiedzi na pytania o stosowane w reklamach suplementów chwyty marketingowe, działania niepożądane interakcji leków z suplementami diety, a także o to, czy suplementy mogą być stosowane zamiast leków.

Z zalewem informacji (i mitów) pochodzących z reklam pomogą się rozprawić dr Joanna Chłopicka z Zakładu Bromatologii Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ oraz dr Jarosław Woroń z Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ, a spotkanie w Auditorium Maximum UJ poprowadzi Piotr Żabicki z powstającego Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Cafe Nauka zaprasza 28 listopada (środa) na ul. Krupniczą 33, na godz. 18.

Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem