Ratują zdrowie i życie, często same narażając się na niebezpieczeństwo. Teraz, dzięki akcji charytatywnej "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt" na rzecz psów ratowniczych GOPR, my możemy pomóc im. Jak? Wystarczy kupić bransoletkę. Czas do 30 listopada.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Statystyki GOPR pokazują jasno: ponad 90 procent działań ratowniczych podejmowanych przez psy kończy się sukcesem. Psia odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz zwinność to nieocenione atuty podczas akcji w niebezpiecznych i trudno dostępnych miejscach. Pracę jednego psa na lawinisku można porównać do zaangażowania nawet sześciu ratowników górskich.

Niezwykła więź

Dzielne czworonogi po raz kolejny wesprze sieć sklepów Maxi Zoo. – To trening decyduje o skutecznej pracy psa w terenie, jego dyscyplinie oraz jakości prowadzonych poszukiwań. Bez odpowiedniego poziomu dofinansowania, sprzętu, warunków i kondycji psa, poziom wyszkolenia, a tym samym poziom prowadzenia działań ratowniczych, nigdy nie będzie zadowalający. A od tego może zależeć ludzkie życie – tłumaczy Marcin Kądziołka, prezes Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Pies ratowniczy
Pies ratowniczy  GOPR

I podkreśla: – Idea ratowania życia w trudnych warunkach górskich przy wykorzystaniu psów ratowniczych stanowi wyjątkowe połączenie przyjaźni pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Niezwykła więź wytworzona poprzez lata ciężkiej pracy tej dwójki rodzi się i umacnia poprzez częste treningi oraz stałą konieczność podnoszenia poziomu wyszkolenia. Dlatego gorąco zachęcam do wspierania szlachetnej akcji prowadzonej w sieci sklepów Maxi Zoo i dołożenia swojej cegiełki w przygotowanie psów ratowniczych GOPR. To dzięki Wam czyjeś życie może być kiedyś uratowane przez naszego psiaka, który działał, bo nosisz bransoletkę „psiej łapy”. Bransoletki w kształcie psiej łapki kosztują jedynie 10 złotych i są dostępne w dwóch kolorach.

Pies ratowniczy
Pies ratowniczy  GOPR

Na sprzęt i szkolenia

Podczas ubiegłorocznej akcji Maxi Zoo „Podaj łapę” zebrano ponad 71 tysięcy złotych. Cała kwota została przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu, poprawę warunków szkolenia, rozbudowę bazy szkoleniowej psów ratowniczych oraz na ich leczenie. – Poprzez wzrost ilości szkoleń oraz dzięki wykorzystaniu zakupionego sprzętu i poczynionym zmianom na poligonie szkoleniowym, diametralnie wzrósł poziom psich umiejętności – zaznacza Kądziołka.

Akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” potrwa do końca listopada lub do wyczerpania bransoletek. Sklepy Maxi Zoo znajdują się w CH Czyżyny (Medweckiego 2) oraz w Futura Parku w Modlniczce.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem