Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na wystawie obaczyć można ponad 600 obiektów, w tym: szkice, plansze, blaudruki, albumy z rysunkami i autografami, a także książki, katalogi, czasopisma, druki ulotne oraz unikalne figurki, zabawki, monety, znaczki oraz przedmioty codziennego użytku. Zachęcamy nie tylko do odwiedzin w MN i kreatywnego zwiedzania, ale także do czerpania inspiracji i – przede wszystkim – do udziału w naszym konkursie!

Wraz z Muzeum Narodowym przygotowaliśmy konkurs, który zainteresuje nie tylko pasjonatów sztuki i komiksów. Dzięki firmie Wacom mamy dla Was atrakcyjne nagrody.

Zadaniem konkursowym jest narysowanie pracy, która będzie nawiązywać do co najmniej jednej postaci prezentowanej na wystawie „Teraz Komiks” w Muzeum Narodowym.

Prace należy wysłać pocztą tradycyjną do naszej redakcji lub dostarczyć je osobiście. Adres krakowskiego oddziału „GW” to ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków. Na zgłoszenia czekamy do 13 lipca – po tym terminie prac już nie przyjmujemy!

Konkurs prowadzony jest w 3 kategoriach: dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci.

Kategorie i nagrody

Pierwsza kategoria, przeznaczona dla osób dorosłych, to „Mashup”, czyli kreatywne połączenie dwóch lub więcej wątków z popkultury. W tej kategorii trzeba wykazać się nie tylko sprawnym warsztatem plastycznym, ale i pomysłowością.

Autora najciekawszej pracy nagrodzimy tabletem Intuos Pro M. Kolejno ciekawą pracę nagrodzimy tabletem Intuos S Bluetooth, a autora trzeciego miejsca obdarzymy tabletem Intuos S

Druga kategoria to „Fanart”, czyli własna wizja plastyczna znanego bohatera lub bohaterów komiksowych. Do udziału zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 18 lat.

Zwycięzca w tej kategorii otrzyma tablet Intuos S Bluetooth, a autorów kolejno dwóch ciekawych prac nagrodzimy tabletem Intuos S.

Ostatnia, trzecia kategoria to również „Fanart”, czyli własna wizja plastyczna znanego bohatera lub bohaterów komiksowych, ale tutaj do udziału zapraszamy dzieci do 13 roku życia. Jak w poprzednich kategoriach, i tutaj trzeba odnieść się do co najmniej jednej postaci prezentowanej na wystawie Teraz Komiks.

Uwaga, w tej kategorii uczestników musi zgłaszać rodzic (opiekun prawny).

Autora najlepszej pracy w tej kategorii nagrodzimy tabletem Intuos S Bluetooth. Dwie osoby z kolejno ciekawymi pracami otrzymają tablet Intuos S.

Na prace czekamy do 13 lipca

Kopertę z pracą konkursową podpiszcie Konkurs „Teraz Komiks”. W środku, oprócz rysunku, niech znajdzie się imię autora pracy oraz nazwa miejscowości, z której pochodzi. Prosimy także o podanie maila – prześlemy potwierdzenie otrzymania zgłoszenia, a w razie wygranej – poinformujemy o sposobie odebrania nagrody.

Na prace czekamy do 13 lipca, a po tym terminie Jury wybierze najlepsze prace i do 20 lipca ogłosi wyniki na stronie krakow.wyborcza.pl

Administratorem danych osobowych podanych przy zgłoszeniu udziału w konkursie jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu, w tym wyłonienia zwycięzców i wyróżnionych, odpowiedzi na pytania związane z konkursem i rozpatrywania reklamacji; wydania nagród lub wyróżnień, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z Konkursem Pozostałe informacje o danych osobowych znajdziecie w regulaminie konkursu, dostępnym na naszej stronie [PRZECZYTAJ].

Wybierając zwycięzców i wyróżnionych w każdej z kategorii Jury będzie kierować się w szczególności poziomem merytorycznym, artystycznym, pomysłowością i kreatywnością zgłoszonej pracy.

Jurorzy ocenią

W skład jury wchodzą:

Andrzej Betlej – dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się przede wszystkim na sztuce nowożytnej, a zwłaszcza na architekturze i rzeźbie na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Współredaktor serii wydawniczej „Sztuka kresów wschodnich”, redaktor naczelny czasopisma „Modus. Prace z historii sztuki”, Dyrektor Instytutu Historii Sztuki UJ w latach 2012–2015.

Aleksy Pawluczuk – senior WACOM Evangelist. Entuzjasta i grafik komputerowy, projektant, rzeźbiarz i fotografik. Wykładowca akademicki. Studiował na Wydziale Form Przemysłowych i Wydziale Rzeźby (dyplom w 1982) w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się m.in. serigrafią, reklamą, fotografią, projektowaniem wydawnictw, plakatów, logotypów, identyfikacji wizualnej, mody, biżuterii i in. Wykłada komputerowe wspomaganie projektowania 2D (grafika komputerowa, prepress, procesy poligrafii, technologie informatyczne) na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza pracą na uczelni prowadzi warsztaty, szkolenia i prezentacje z zakresu grafiki komputerowej, fotografii, sprzętu i oprogramowania graficznego w kraju i za granicą.

Artur Wabik – kurator wystawy „Teraz Komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003–2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. W latach 2013–2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W latach 2016–2017 przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Członek Zarządu Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, organizującego Krakowski Festiwal Komiksu oraz Salon Komiksu towarzyszący Targom Książki w Krakowie.

Simeon Genew – graphic designer, ilustrator, malarz. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracował jako dyrektor artystyczny w krakowskich agencjach reklamowych i interaktywnych oraz dla polskich i zagranicznych producentów gier wideo. 13 lat doświadczenia w branży reklamowej; cztery lata w branży gier wideo. Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, organizującego Krakowski Festiwal Komiksu oraz Salon Komiksu towarzyszący Targom Książki w Krakowie. Wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Małgorzata Skowrońska – dziennikarka „Gazety Wyborczej” i kierownik działu kultury w krakowskim oddziale.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.