6 lub 12 km górskiego biegu oraz kilkadziesiąt przeszkód na trasie do pokonania - tak wygląda trasa I Górskiego Zimowego Runmageddonu, który odbędzie się w Wierchomli Małej w ostatni weekend marca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla śmiałków chcących sprawdzić się w Beskidach przygotowano dwa warianty biegu - 6 i 12 km.

Rekrut z przeszkodami

Sześciokilometrowa trasa Rekrut wiedzie szlakiem Beskidu Sądeckiego. Na uczestników I Runmageddonu, który rozpocznie się 24 marca, czekać będzie ok. 30 naturalnych przeszkód - wzniesień, powalonych drzew, górskich strumyków i potoku. 

Start naprzeciw Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort. Uczestnicy będą mieli do pokonania stromy szlak. Po osiągnięciu pierwszego szczytu (874 m n.p.m.), biegacze kierują się w stronę stacji wyciągu krzesełkowego i zbierają stokiem w dół, do mety.

Jak informują organizatorzy, Rekrut jest idealny dla wszystkich tych, którzy biegają hobbystycznie. 

Dwunastokilometrowy Classic

25 marca wystartują śmiałkowie, którzy chcą się sprawdzić na dystansie 12 km. Biegacze miną m.in. szczyt zlokalizowany na wys. 874 m n.p.m. oraz Bacówkę PTTK Nad Wierchomlą.

Finał morderczej rywalizacji zaplanowano w Wierchomli Małej, przebiegając przez miejscowy Snowpark. Końcowy etap biegu przypada na rwące wody potoku Wierchomlanka. 

Specjalnie dla startujących w wyścigu inżynierzy Runmageddonu przygotowali aż 50 zasieków i barier.

 

- Runmageddon w Wierchomli Małej będzie mocnym pożegnaniem sezonu zimowego. Organizując ten bieg na przełomie wiosny i zimy, podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Chcemy, żeby nasi uczestnicy zmierzyli się nie tylko z naszymi przeszkodami, ale żeby musieli stawić czoła pogodzie i górskim żywiołom. Dzięki takiej próbie sił po ukończeniu biegu, zawodnicy będą czuli jeszcze większą satysfakcję z osiągniętego celu. Runmageddon to ekstremalna przygoda, jak i również ciągła praca nad samym sobą, dlatego wspinamy się coraz wyżej, zdobywając coraz więcej i hartując coraz mocniej ducha i ciało - przyznaje Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon to największy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykliczny bieg przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem