Dobiega już końca głosowanie na najdroższą i najtańszą nieruchomość, które znajdą się na krakowskiej planszy gry ?Monopoly?. Głosowanie kończymy w sobotę o godz. 20.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Barbakan, Błonia, kopiec Kościuszki, Nowa Huta, Planty oraz Podgórze - jedno z tych charakterystycznych krakowskich miejsc na pewno znajdzie się w krakowskiej edycji popularnej na całym świecie gry "Monopoly" jako najtańsza oraz otwierająca planszę nieruchomość. Przez ostatni tydzień w "Gazecie Wyborczej" przedstawialiśmy te kandydatury i zachęcaliśmy do głosowania w portalu krakow.wyborcza.pl . Równolegle słuchacze Radia Kraków (na stronie www.radiokrakow.pl ) wybierają obiekt na najdroższe pole. W głosowaniach prowadzi Zamek Królewski na Wawelu (najdroższe pole) oraz Nowa Huta (najtańsze pole).

Perła w koronie

W Gdańsku, który ma lokalną wersję gry, w głosowaniu wzięło udział 5,6 tys. osób. W tej chwili do pobicia tego wyniku brakuje ok. tysiąca głosów. - Liczymy na jeszcze wyższą frekwencję - zachęca Marta Milewczyk z firmy Winning Moves, polskiego producenta "Monopoly".

Dzisiaj prezentujemy ostatniego z kandydatów do najtańszego pola: Podgórze, które zajmuje drugie miejsce w głosowaniu (18 proc. głosów). Choć przewaga Nowej Huty (34 proc. głosów) wydaje się znaczna, Podgórze wciąż jeszcze ma szanse na jej przegonienie.

W tym roku mieszkańcy dzielnicy przygotowują się do setnej rocznicy przyłączenia Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza do Krakowa. - Ówczesny prezydent Krakowa Juliusz Leo nazwał miasto perłą w koronie gmin otaczających Kraków. I choć dzisiaj jest to jedna z dzielnic, to ma nieco innych charakter. Jest tu np. więcej pagórków i sporo zieleni - zauważa Jacek Bednarz, przewodniczący rady XIII Dzielnicy.

W Podgórzu żyje się bardzo dobrze

Na terenie Podgórza znajduje się wiele ważnych zabytków, m.in. Fort św. Benedykta, Rynek Podgórski czy Fabryka Schindlera. - Ale też choćby zalew Bagry, który obok Zakrzówka i stawów w Przylasku Rusieckim w Nowej Hucie służy mieszkańcom do odpoczynku - dodaje Jacek Bednarz.

Dlaczego Podgórze powinno się znaleźć na planszy "Monopoly"? - Cała prawobrzeżna część Krakowa to ważny obszar miasta. Nie tylko chodzi o historię, ale też o warunki życia. W Podgórzu żyje się bardzo dobrze - mówi przewodniczący Bednarz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W monopoly mozna by wstawic squat, taki symbol krakowskiej aktywnosci spolecznej, dostac za darmo i zanieczyscic potem fekaliami, jako nowoczesna forma sztuki. Inna opcja to wstawic tam redakcje gazety, w koncu zawsze chcialem kupic gazete.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1