Joanna Szyman - prezeska zarządu Szpitala na Klinach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowoczesny szpital XXI w. to sprawne i twórcze połączenie dwóch podstaw: ludzi i technologii. Należący do grupy NEO HOSPITAL Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych w swoich specjalizacjach lekarzy z ultranowoczesnym sprzętem, budując jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nasi pacjenci oczekują intymności, indywidualnego podejścia i skuteczności w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Harmonia działania, koordynacja pracy oraz spersonalizowane plany leczenia są źródłem naszych sukcesów medycznych. Szpital tworzy ponad stuosobowy zespół specjalistów i lekarzy, którzy stosują najlepsze kliniczne praktyki na bazie bogatych doświadczeń zdobytych w polskich i zagranicznych ośrodkach. Kultura organizacji i naszej pracy jest skoncentrowana na trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

W otoczeniu ogrodu

W Szpitalu na Klinach pacjenci uzyskują kompleksową opiekę zarówno w poradniach, diagnostyce, jak i podczas leczenia. W trakcie zabiegów m.in. z zakresu ginekologii, urologii, ortopedii oraz chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej czy plastycznej.

O doświadczeniach ze Szpitalem na Klinach tak mówią nasi pacjenci: „Czułam się bezpieczna i otoczona profesjonalną opieką – nie tylko lekarską. Wsparcie psychologa i rehabilitanta dało mi poczucie komfortu. Byłam spokojna, bo lekarz, który mnie operował, precyzyjnie poinformował mnie o scenariuszu zabiegu, cierpliwie odpowiadał na wszelkie nurtujące mnie pytania czy wątpliwości, w rzeczowy sposób omówił dalsze leczenie i postępowanie po zabiegu. Jestem zaskoczona, że już dzień po zabiegu spacerowałam po korytarzu. A teraz przede mną już tylko wizyty kontrolne” mówi pani Justyna, pacjentka onkologiczna.

Szpital położony jest na krakowskich Klinach w otoczeniu kameralnego ogrodu. Bryła szpitala oraz sąsiedztwo zieleni tworzą niepowtarzalny, intymny klimat.

To, co wyróżnia Szpital na Klinach, to zaangażowanie w realizację zadań dydaktycznych, polegających na kształceniu w zawodach medycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia. Te zadania szpital podjął we współpracy z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Akademii im. A.F. Modrzewskiego.

Oddziały kliniczne

– Szpital na Klinach zawarł z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego umowę o współpracy w zakresie odbywania przez studentów kierunku lekarskiego zajęć klinicznych oraz praktyk, tworzenia oddziałów klinicznych i prowadzenia badań naukowych na bazie działalności leczniczej prowadzonej przez szpital z wykorzystaniem sprzętu, aparatury i zaplecza będącego w posiadaniu obu jednostek. Współpraca pozwala kształcić przyszłych lekarzy w znakomicie wyposażonym szpitalu, równocześnie tworząc warunki do jego dynamicznego rozwoju wynikającego z prowadzenia działalności naukowo-dydaktycznej – mówi prof. dr hab. n. med. Filip Gołkowski, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Nasza placówka może pochwalić się też posiadaniem robota chirurgicznego da Vinci. Robot eliminuje drżenie rąk chirurga, zapewnia widzenie przestrzenne i koordynację ręka-oko, ponadto sprawia, że każdy ruch chirurga jest intuicyjny. System pozwala też na skalowanie ruchu i umożliwia aż dziesięciokrotne powiększenie obrazu. Wszystkie te cechy systemu w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem chirurga decydują o większej precyzji, a więc i sukcesie zabiegu. Naszym celem jest maksymalizacja komfortu pacjentów, w tym przyspieszenie rekonwalescencji i powrotu do pełni aktywności życiowej oraz zawodowej. Cele te osiągamy, dając naszym lekarzom najdoskonalsze narzędzie chirurgiczne dostępne we współczesnym świecie. Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy istotną przewagę konkurencyjną i wyznaczamy standardy prywatnej opieki medycznej w Polsce zgodne ze światowym trendem.

Robot wspiera pracę chirurgów

Istotnym czynnikiem sukcesów współczesnej chirurgii jest postęp technologiczny i doskonałość narzędzi, jakimi chirurdzy mogą się posługiwać. Dzięki systemowi chirurgicznemu da Vinci zabiegi chirurgiczne są skuteczniejsze, mniej inwazyjne i bardziej wystandaryzowane. Robot wspiera pracę naszych chirurgów – rozszerza zasięg oraz precyzję ludzkich dłoni i wzroku. Dzięki dostępowi do systemu da Vinci tworzymy nowoczesne, komfortowe i ergonomiczne środowisko pracy dla najlepszych lekarzy. Liczba systemów zainstalowanych na świecie w pierwszym kwartale 2019 r. zwiększyła się o 13 proc. w stosunku do 2018 r. i wynosi już 5114. Zgodnie z prognozą na r. 2019 na świecie zostanie wykonanych ponad 1,25 mln operacji z wykorzystaniem systemu chirurgicznego da Vinci, co będzie oznaczało wzrost rok do roku aż o 18 proc. Niezmiernie nas cieszy, że przyczyni się do tego także Szpital na Klinach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem