Ile małopolskich drużyn będziemy mieli za rok w piłkarskiej ekstraklasie? Cztery to marzenie, choć taki plan wydaje się nierealny - komentuje Ryszard Kołtun, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Trwa plebiscyt na najlepszego piłkarza i najlepszego trenera 2022 r.

Głosować będzie można do 31 stycznia. Wspólnie z państwem, czytelnikami "Wyborczej", wybieramy piłkarza roku, trenera roku i młodzieżowca roku.

Mówi Ryszard Kołtun, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Jaki to był rok dla małopolskiej piłki?

Ryszard Kołtun: Można powiedzieć, że nie najgorszy. W ekstraklasie co prawda mamy już tylko jedną drużynę, a przyzwyczailiśmy się do dwóch, trzech. Na szczeblu centralnym, licząc trzecią ligę, nadal jest jednak 11 zespołów, a takiego stanu posiadania pewnie pozazdrościłoby nam wiele związków wojewódzkich.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy piłka nożna w Małopolsce rzeczywiście stoi na tak kosmicznie dobrym poziomie, że należą sie jej jeszcze nagrody indywidualne i plebiscyt?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0