Ciągle muszą walczyć ze stereotypami, ale idzie im wyśmienicie. Na ich grę patrzy się z dużą przyjemnością.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katarzyna Daleszczyk (AZS UJ) – najbardziej utytułowana zawodniczka zespołu z Krakowa, która po ponad dwóch latach gry opuszcza AZS UJ, by grać we włoskiej lidze Serie C. W minionym roku 32-letnia piłkarka okazała się najskuteczniejszą w swoim zespole.

Karolina Klabis (AZS UJ) – od wielu lat czołowa polska bramkarka, od trzech sezonów regularnie powoływana do reprezentacji Polski. Wygrywała dwukrotnie plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski, ostatni raz przed rokiem. Ma też na koncie kilkadziesiąt występów w futsalowej reprezentacji.

Anna Zapała (AZS UJ) – liderka drużyny, zawodniczka o najlepszych statystykach w 5. zespole Ekstraligi Kobiet. Mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku. W minionym roku – po sześciu latach przerwy – wróciła na stałe do reprezentacji Polski i stała się jej ważnym ogniwem.

W tej kategorii zwyciężczynię wyłonią eksperci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem