Odgrywają bardzo odpowiedzialną rolę: trenują i wychowują. Tym bardziej zasługują, by ich wyróżnić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojciech Ankowski (Cracovia) – trener Centralnej Ligi Juniorów i szkoleniowiec rezerw. Wiosną 2022 r. jego podopieczni zajęli 5. miejsce w młodzieżowych rozgrywkach. Jesienią objął opiekę nad drugą drużyną, w której występuje głównie młodzież. Zespół jest na dobrej drodze, by sięgnąć po awans do II ligi.

Paweł Byrski (Hutnik) – z zespołem U-17 uzyskał awans do CLJ i utrzymał ją w rozgrywkach (trzecie miejsce). Jesienią zespół juniorów starszych triumfował w lidze wojewódzkiej i awansował do strefy makroregionalnej. Najlepsi wychowankowie trenera Byrskiego awansowali do drugoligowych seniorów, a Marcin Miechówka zdążył już strzelić gola.

Patryk Jałocha (Wisła) – związany z klubem jako zawodnik, a od kilku lat też jako trener pracujący z zespołami młodzieżowych kategorii. W sezonie 2021/22 prowadził drużynę juniorów młodszych i z zespołem U-17 sięgnął po tytuł wicemistrza Polski.

Kamil Kruczek (Sandecja) – trener zespołu U-15 w CLJ, trener kadry MZPN na turnieju Danube Moravia Cup w Bratysławie U-17 (Słowacja), współzałożyciel i prezes Akademii Piłkarskiej Mam Talent Limanovia.

Paweł Piotrowicz (Bruk-Bet Termalica) – pod jego wodzą juniorzy U-19 należą do najlepszych w lidze małopolskiej, a wychowani zawodnicy (Cieśla, Banasik, Wacławek) właśnie przygotowują się do sezonu z pierwszym zespołem.

Paweł Smółka (AP 21 Chrzanów) – były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Okocimskiego Brzesko, Bruk-Betu i GKS-u Tychy wrócił do macierzystego Chrzanowa i został prezesem Akademii Piłkarskiej 21, w której szkolą się najmłodsi od skrzata do młodzika. 

W tej kategorii zwycięzcę wyłonią eksperci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Całe szczęście, że tej wąsatej miernoty nie umieściliście. Posprowadzał przydupasów z Escloa Varsovia i spieprzył wszystko, co zaczął budować Hajdo. Młodego Tabisza oddać do Huraganu Waksmund. Niech rak nie rozrasta się w Cracovii.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0