Nie ma ich na pierwszych stronach gazet, a grę w piłkę czasem łączą z pracą, ale może tym mocniej zasługują na wyróżnienie?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Monsuru Adisa (Wiślanie Jaśkowice) – od kilku sezonów czołowy napastnik IV ligi imponujący szybkością. Próbował sił w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, ale to były za wysokie progi. Wrócił więc do klubu, w którym czuje się najlepiej.

Dawid Dyląg (Poprad Muszyna) – rozgrywający czołowej drużyny IV ligi, bez którego trudno wyobrazić sobie podstawowy skład. Wyróżnia się pracowitością i dobrym przeglądem pola.

Jakub Górecki (Dalin Myślenice) – kapitan i czołowy strzelec zespołu. W trudnych momentach zapewniał drużynie spokój. To w dużej mierze jego zasługa, że zespół utrzymał się w czwartej lidze.

Vlastimir Jovanović (Bruk-Bet II Termalica Nieciecza) – piłkarz z długim stażem w klubie, w którym gra od ośmiu sezonów. Przez kilka lat był czołowym piłkarzem ligowego zespołu, a obecnie odgrywa rolę lidera w drużynie rezerw.

Adrian Korczyk (LKS Jawiszowice) – wiosną 2022 r. jego skuteczność zapewniła klubowi utrzymanie w IV lidze. Jesienią dzięki jego golom LKS znajduje się w czołówce tabeli. Reprezentant Małopolski w UEFA Region's Cup.

Maciej Korzym (Barciczanka) – 240 meczów w ekstraklasie, a obecnie lider beniaminka z okręgu nowosądeckiego, czołowy strzelec JAKO IV ligi małopolskiej i największa gwiazda tych rozgrywek.

Damian Lubera (Wolania Wola Rzędzińska) – napastnik z prawdziwego zdarzenia: silny, dynamiczny i skuteczny. W duecie z Mateuszem Prokopem jesienią byli trudni do zatrzymania.

Mateusz Orzechowski (Poprad Muszyna) – zawodnik odpowiedzialny za organizację gry drużyny, na boisku niezwykle waleczny i szybki.

Łukasz Pazurkiewicz (Wierchy Rabka) – rutyniarz, którego gole zapewniły drużynie utrzymanie w IV lidze i wysoką pozycję po rundzie jesiennej.

Karol Pietrzak (Limanovia) – zespół trenera Pawła Zegarka bronił się przed spadkiem z IV ligi. Oparta na młodych zawodnikach ekipa ma wsparcie w bramkarzu, dzięki któremu kibice w Limanowej wciąż oglądają mecze na tym poziomie.

Łukasz Popiela (Orzeł Ryczów) – zdobywał ważne gole i zaliczył wiele asyst. Był liderem zespołu, który awansował do małopolskiej IV ligi.

Mateusz Prokop (Wolania Wola Rzędzińska) – jego pozyskanie z Wisłoki Dębica miało ogromny wpływ na znakomitą postawę drużyny w rundzie jesiennej. Rozgrywający, który potrafi dokładnie podać i strzelić.

Sebastian Ropek (Wiślanie Jaśkowice) – najlepszy bramkarz w IV lidze, imponujący w grze na linii oraz na przedpolu. Reprezentant Małopolski w UEFA Region's Cup.

Jakub Seweryn (Wiślanie Jaśkowice) – czołowy młodzieżowiec IV ligi i ważna postać reprezentacji MZPN w UEFA Region's Cup. Najlepszy strzelec zespołu.

Piotr Stawarczyk (Dalin Myślenice) – sprowadzony do Myślenic, by zapewnić spokój obronie. I zadanie wykonał. Owocuje doświadczenie ponad 200 występów w ekstraklasie.

Michał Szewczyk (Unia Oświęcim) – lider zespołu, zawodnik imponujący szybkością i skutecznością. Prowadzi drużynę do czołowych lokat w IV lidze.

Francisco Manuel Bonalde Varela (Barciczanka) – szybko stał się podstawowym zawodnikiem środka pola i zapełnił lukę po Macieju Małkowskim. Świetnie drybluje, dużo widzi na boisku i dobrze rozumie się z Korzymem.

Arkadiusz Zawiślan (Poprad) – doświadczony defensor, dzięki któremu drużynie z Muszyny niezwykle trudno strzelić gola. Procentuje doświadczenie zdobyte w wyższych ligach.

W tej kategorii zwycięzcę wyłonią eksperci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem