Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sportowe zajęcia dla mieszkańców organizuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, przygotował je wspólnie z wykwalifikowanymi trenerami. "Chodźże z nami! Trening nordic walking” to nowy projekt.

Zajęcia odbędą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kolnej. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy kijków, ale także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem.

Uczestnicy powinni jedynie zadbać o odpowiedni ubiór, a stroną merytoryczną i dobrym treningiem zajmą się fachowcy. Dodatkowo, podczas pierwszych zajęć będzie można otrzymać kijki, które przekaże partner treningów organizowanych przez ZIS – mBank. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy!

Warunkiem udziału w zajęciach jest zgłoszenie uczestnika/uczestniczki poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej (TUTAJ). Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem. Lista zostanie zamknięta po osiągnięciu limitu uczestników (50 osób na każde zajęcia).

Spotkania będą odbywać się w co drugą sobotę, a dokładny harmonogram zajęć, lokalizację, kadrę trenerską można znaleźć na stronie ZIS w zakładce „Trenuj w Krakowie!”.

Treningi biegowe

ZIS razem z trenerami AZS AWF Kraków zachęca każdego mieszkańca hasłem: "biegaj w Krakowie!". W tym roku formuła zajęć została rozszerzona – zaproszeni są wszyscy, bez względu na poziom zaawansowania.

Zajęcia będą obejmowały naukę poprawnego biegania oraz doskonalenie techniki, koordynacji, sprawności. Poziom trudności będzie dostosowany do danej grupy uczestników na podstawie oceny trenerów.

Gdzie zajęcia się odbędą? Na stadionie lekkoatletycznym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód na os. Szkolnym 39. Kiedy? 2 maja o godz 9 i 11.

I znów: zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Warunkiem udziału w zajęciach jest zgłoszenie poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej (TUTAJ). Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem. Lista zostanie zamknięta po osiągnięciu limitu uczestników (50 osób na każde zajęcia).

Spotkania będą odbywać się w każdą niedzielę, a dokładny harmonogram zajęć, lokalizację, kadrę trenerską można znaleźć na stronie ZIS.

Treningi ogólnorozwojowe dla dzieci

"Wydarzenia ostatniego roku i liczne ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa zmusiły dzieci do spędzania czasu w domu oraz zdalnego nauczania. Przez tę sytuację cały czas pogłębia się wśród nich brak ruchu. Nie możemy na to pozwolić!" - czytamy w komunikacie Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Zajęcia w ramach projektu dzieciaki na start odbędą się 2 maja (niedziela) o godz. 9 (I tura) i 11 (II tura) na boisku w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39 w Krakowie. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 6 do 18 lat.

Warunkiem udziału w zajęciach jest wysłanie zgłoszenia poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej: www.zapisy.zis.krakow.pl. Lista zostanie zamknięta po osiągnięciu limitu uczestników (50 osób na każde zajęcia).

W ZIS zapewniają, że o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy z AZS AWF Kraków Masters.

Spotkania będą się odbywać w co drugą niedzielę, a dokładny harmonogram zajęć, lokalizację, kadrę trenerską można znaleźć na stronie ZIS.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.