Jakub Błaszczykowski, były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie Wisły Kraków, pisze w oświadczeniu: "W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To bardzo mocny głos, odzew na decyzje, jakie zapadły w czwartek podczas nadzwyczajnego posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W komunikacie można było przeczytać, że władze polskiej piłki dopuszczają skrócenie sezonu, ale na razie nakazano klubom Ekstraklasy i I ligi kontynuowanie rozgrywek "normalnym trybem", tylko "bez udziału kibiców".

Apel piłkarza Wisły Kraków można najprawdopodobniej traktować jako stanowisko większości albo przynajmniej dużej części piłkarzy występujących na boiskach Ekstraklasy. Zresztą Błaszczykowski pisze, że na opublikowanie oświadczenia zdecydował się po "wielu rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami zawodów polskiej piłki"

Błaszczykowski pisze: "W obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia".

I dalej: "W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie".

Najbliższe mecze Ekstraklasy mają zostać rozegrane już w piątek. Jeśli faktycznie się odbędą, nie wejdą na nie ani kibice, ani dziennikarze. Wpuszczane mają zostać jedynie osoby niezbędne w organizacji spotkań i do przeprowadzenia transmisji telewizyjnych.

- Wspólnie zależy nam, by dograć sezon do końca. Szukamy rozwiązań, które będą najmniej dotkliwe dla lig - mówił w środę Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa SA.

Apel Jakuba Błaszczykowskiego:

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy rozgrywki ligowe powinny zostać zawieszone?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeden z madrzejszych piłkarzy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Oddechem dla Wisły byłoby takie zakończenie sezonu
  @Yokokasta
  Oddechem dla innych będzie jak przestanie istnieć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Biloteli się lansuje na wirusie.
  Przestańcie panikować każdy kiedyś umrze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1