HPlay Volleyball to nowy turniej siatkówki, który łączy sportową rywalizację z pomaganiem. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada w Wieliczce, ale zapisy już trwają. Beneficjentami turnieju są trzy fundacje: Anny Dymnej "Mimo wszystko", Ewy Błaszczyk "Akogo?" oraz "Wawel z Rodziną". Patronat nad zawodami objął Polski Związek Piłki Siatkowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Kochamy pomagać i zarażać tym ludzi, bo wierzymy, że każdy z nas jest w stanie wiele zmienić – przekonuje Tomasz Schimscheiner, prezes fundacji „Wawel z Rodziną”, i zachęca do udziału w turnieju.

– Wydarzenie adresowane jest głównie do małopolskich firm i korporacji, ale rejestrują się na nie także firmy z Warszawy, wśród nich Lionbridge. W Krakowie turniej także cieszy się popularnością, firma Wawel zarejestrowała aż trzy zespoły, co pokazuje duże zainteresowanie zawodami wśród pracowników – mówi Grzegorz Ludwin, współorganizator wydarzenia.

Dobra zabawa, integracja pracowników i sport to trzy filary, na których oparta jest idea HPlay Volleyball.
– Chcemy wspierać świetlice środowiskowe w codziennym funkcjonowaniu, pracy z podopiecznymi, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi nam o to, żeby odczarować trochę to miejsce, aby świetlice kojarzyły się z ciekawym i atrakcyjnym miejscem, idealnym do wypoczynku, nauki i pomocy rodzicom. Zależy nam, by skoncentrować się na najmłodszych, by nie tylko ułatwić im wejście w dorosłe życie, ale też przekonać ich, że warto realizować swoje pasje i marzenia – tłumaczy Tomasz Schimscheiner.

Choć organizacji, które pomagają potrzebującym, jest w Polsce wiele, potrzeby nadal są ogromne. – Naszym głównym celem jest wspieranie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wybudowaliśmy i prowadzimy dla nich dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. Środki przeznaczymy na działalność statutową – opowiada Katarzyna Walaszek z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

O kolejnych wybudzonych ze śpiączki dzieciach w klinice „Budzik” regularnie słyszymy w mediach, ale Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” chce pomagać jeszcze większej liczbie osób. – Obecnie pracujemy nad projektem kliniki „Budzik” dla dorosłych i pozyskiwaniem wiedzy naukowej ze świata, dla zapewnienia naszym podopiecznym opieki medycznej na najwyższym poziomie – informuje fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Turniej zostanie rozegrany 16 listopada 2019 r. w Wieliczce pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zwycięskie drużyny otrzymają liczne nagrody, m.in. vouchery na firmową Wigilię dla 12 osób oraz na kulig z ogniskiem. Na uczestników i kibiców czeka też m.in. piknik rodzinny. O najmłodszych kibiców zadbają animatorki. – W strefie atrakcji przygotowaliśmy szereg niesamowitych zabaw i konkursów z nagrodami. Dla chętnych relaksu i odprężenia zapraszamy do strefy Spa & Wellness. A dla tych spragnionych wiedzy zorganizowaliśmy ciekawe prelekcje pt.: „Jak najlepiej zorganizować event”. Każdy z was znajdzie coś dla siebie – opowiada Elżbieta Wisiorek, wiceprezes zarządu Hotelu & Spa Czarny Groń, partnera turnieju.

Zapisać się można na stronie hplay.com.pl, na której znajdują się wszystkie informacje o wydarzeniu. To turniej przede wszystkim dla amatorów, a skład drużyn może być mieszany. Warto się spieszyć, ponieważ udział mogą wziąć tylko 32 drużyny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem