19 maja w Nowej Hucie odbędzie się Spartan Race, znany na całym świecie bieg z przeszkodami. Śmiałkowie będą wspinać się, czołgać i taplać w błocie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Impreza odbędzie się na terenie Przylasku Rusieckiego. Do wyboru będą dwie trasy. W „Spartan Sprint” do pokonania będzie 25 przeszkód i minimum 5 km. W „Spartan Super” zawodnicy zmierzą się z 30 przeszkodami na dystansie minimum 13 kilometrów.

Spartan Race to znany na świecie cykl biegów z przeszkodami, w którym co roku udział bierze ponad milion osób. Do Krakowa zawita po raz drugi. W ubiegłym roku na starcie ustawionym na Błoniach stanęło 2179 uczestników z ponad 25 krajów. Po raz pierwszy w Polsce organizatorzy przygotowali też trasę dla niepełnosprawnych. W „Spartan Special” wystartowało 10 zawodników na wózkach. Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 600 dzieci.

– Jesteśmy przekonani, że, tak jak w zeszłym roku, przyciągniemy międzynarodową grupę uczestników. Wielu z nich przed biegiem lub po nim z pewnością pozna walory Krakowa i okolic – mówi Fabian Sowiński, dyrektor biegu Spartan Race w Polsce.

19 maja w Nowej Hucie śmiałkowie rozpoczną rywalizację o godz. 8. Będą startować tzw. falami. Najpierw na dłuższą trasę „Super” wyruszą najlepsi zawodnicy bijący się o podium i nagrody finansowe. Potem bieg rozpoczną pozostali.

Spartan Race
Spartan Race  mat. organizatora

Rywalizacja na krótszym dystansie „Sprint” rozpocznie się o godz. 13. „To prawdopodobnie najbardziej niezwykłe i zabawne doświadczenie, jakiego kiedykolwiek będziesz mógł doświadczyć!” – zachęcają organizatorzy i zapowiadają liczne atrakcje także dla kibiców.

Zapisać może się jednak każdy, także najmłodsi. Organizatorzy przygotowali trasy dla czterech kategorii: 4-6 lat (razem z rodzicem), 6-8 lat, 9-11 lat i 11-14 lat.

Partner materiału - Spartan Race

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Płacą za to żeby potaplać w błocie, kiedy mogą to zrobić za darmo. No ale nie ma koszulek i całego fejmu.
  @elwu76
  Jest jeszcze coś takiego jak współzawodnictwo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0