Z połączenia malarskiej pasji i zachwytu nad górami powstał cykl obrazów Moniki Tarsy "zaSzczyty". Prezentuje je na wystawie Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Monika Tarsa jest związana z Krakowem i Gorlicami. Ukończyła Instytut Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) oraz studia podyplomowe w zakresie reklamy. Prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa, projektowania graficznego, historii sztuki, kompozycji i estetyki. Uczy w Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie.

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, kolażem, fotografią. Działa w gorlickim środowisku plastycznym, ma na koncie wystawy m.in. w Krakowie, Gorlicach, Nowym Sączu.

Otwarcie wystawy obrazów Moniki Tarsy pt. zaSzczyty
Otwarcie wystawy obrazów Moniki Tarsy pt. zaSzczyty  Fot. Materiały prasowe

Jej cykl malarski "ZaSzczyty" obejmuje 20 prac malarskich, wykonanych techniką akrylową o zróżnicowanych formatach. Powstał z połączenia poszukiwań artystycznych z zachwytem nad górami. - Ta tematyka daje mi możliwość wykorzystania w malarstwie tego, co jest dla mnie jego istotą: faktura, struktura, niuanse kolorystyczne, bardziej wrażeniowe, nokturnowe, tajemnicze - tłumaczy artystka.

Prace Moniki Tarsy można oglądać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Wystawa będzie czynna do 8 czerwca br. Więcej informacji: muzeum.gorlice.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem