Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Daniel Obajtek kontaktuje się z pracownikiem firmy TT Plast o imieniu Szymon. Wójt Pcimia zleca na nich zadania tak, by TT Plast mógł zdobyć jak największy rynek i by zaszkodzić firmie wuja. Mówiąc o nim samym, nie przebiera w słowach: - Skurwysyn. Ten chuj pierdolony, brudna pała.  

Taśmy Obajtka - czytaj i posłuchaj

Obajtek - gwiazda obozu władzy

Obajtka nie powstrzymał fakt, że przepisy nie pozwalają wójtom na łączenie pracy w samorządzie z działalnością w biznesie. Co więcej, pytany w sądzie o związki z TT Plastem, skłamał. I choć sprawa trafiła potem do prokuratury, już za czasów rządów PiS, ta nic z tym nie zrobiła. 

Poznaj w piątek Taśmy Obajtka i zyskaj dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w Polsce. Kup dziś prenumeratę Wyborcza.pl

Dziś Obajtek jest gwiazdą obozu władzy. Prezes Orlenu został właśnie laureatem nagrody Człowiek Wolności 2020 tygodnika “Sieci”. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł nie posiadał się z zachwytu: - Napoleon Bonaparte mówił, że dla Polaków nie ma rzeczy niemożliwych, jakby znał prezesa Obajtka. Szarża Daniela Obajtka w polskim biznesie, jak ta pod Somosierrą, do której odnosił się Napoleon, budzi podziw. 

Aura prezesa Obajtka

Pod koniec stycznia sam prezes PiS Jarosław Kaczyński tak wychwalał Obajtka: - Ma ogromne możliwości, ma niezwykłą determinację i coś takiego, co daje pan Bóg, a co trudno zdefiniować. Aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu. 

Taśmy Obajtka - cały tekst i nagrania w piątek od rana na Wyborcza.pl.
Kup prenumeratę Wyborcza.pl i zyskaj dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w Polsce.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.