Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie małopolskim otrzymało M3N Biuro Nieruchomości. „To nagroda, która nie tylko punktuje osiągnięcia, ale i mobilizuje" – mówi Maciej Kubik, właściciel biura.
embed

Co oznacza dla Pana, jako właściciela agencji, to wyróżnienie?

Maciej Kubik, właściciel M3N Biuro Nieruchomości: Tytuł Lidera Nieruchomości jest nagrodą, na którą bardzo ciężko pracowaliśmy od pierwszego dnia założenia firmy. Mamy nadzieję, że kierunek obrany przez M3N będzie inspiracją dla przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Dla nas jest to ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie dowód, iż przyjęte praktyki idą w parze z tymi obranymi przez najbardziej innowacyjny portal nieruchomościowy w Polsce, jakim jest Otodom. Tytuł najlepszego biura pośrednictwa nieruchomości w województwie sprawił, iż skierowane są na nas oczy całej Małopolski. Udało nam się utrzymać wysoką jakość usług, pomimo niezwykle nieprzewidywalnych czasów. Jesteśmy pewni, że to nigdy się nie zmieni!

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego taka inicjatywa jest tak ważna dla branży nieruchomości?Lider Nieruchomości to konkurs, który nie tylko punktuje osiągnięcia uczestników, ale także mobilizuje. Ma to niewątpliwie znaczący wpływ na poprawę jakości usług świadczonych przez agencje nieruchomości. Przyglądając się pracy tych najlepszych, chcemy im dorównać, co zmusza nas w pewien sposób do wyjścia ze strefy komfortu. Najważniejszym jednak aspektem jest szansa, jaką otrzymują laureaci. Czasami wystarczy jeden impuls, aby stworzyć coś naprawdę wielkiego. Takim punktem zwrotnym może okazać się właśnie tytuł Lidera Nieruchomości.

Co, Pana zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Biuro nieruchomości musi przyjąć jasny i zdrowy model obsługi klienta. Niestety, sama empatia i umiejętności pracowników nie wystarczą. Niezbędne jest wprowadzenie powtarzalności i skalowalności procesów z tym związanych. W M3N dążymy do tego, by każdy klient, zarówno właściciel nieruchomości, jak i przyszły nabywca – zawsze zostali obsłużeni na tym samym, światowej klasy poziomie. Nieważne, czy odwiedzili nas wczoraj, dziś, czy odwiedzą jutro. Ważne, by przy współpracy z jednym z naszych specjalistów – opuścili nasze biuro z uśmiechem na twarzy!

Dzisiejszy świat robi się coraz bardziej skomplikowany. Dynamiczne zmiany technologiczne, prawne, podatkowe i psychologiczne sprawiają, że trudno już dobrze znać się na wszystkim. Ludzie już dawno pogodzili się z tym, że samochodu nie naprawia się samemu, a powierza to mechanikowi. Do fryzjera również uczęszczamy regularnie. Za sprawą cateringów w wielu gospodarstwach domowych ogranicza się gotowanie. Bardzo podobnie wygląda to ze sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Wymagają one wnikliwego, profesjonalnego badania pozwalającego na uwzględnienie wszelkich czynników mogących stanowić zarówno zalety, ale i często niebezpieczne wady. Rola specjalisty jest tu niezwykle istotna, gdyż dom lub mieszkanie kupujemy często jedynie raz na całe życie. Rolą M3N jest zapewnić najoptymalniejsze rozwiązania, a także bezpieczeństwo transakcji. Najcenniejszym, co możemy jednak ofiarować klientowi, jest oszczędność czasu. Czasu, który w otaczającym nas świecie jest bezcenny.

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planuje podejmować zespół M3N Biuro Nieruchomości, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

W naszej codziennej pracy ogromną wagę przywiązujemy do perfekcjonizmu. Dbamy o to, aby prezentacja nieruchomości dopracowana była w każdym calu. Dzięki nowoczesnym technologicznie procesom nasi klienci mogą wybrać swoje wymarzone miejsce, nie wychodząc z domu. Nie byłoby to do zrealizowania, gdyby nie merytoryczne przygotowanie specjalistów oraz zaplecza administracyjnego, dlatego w tym momencie nacisk kładziemy na powiększenie naszego zespołu oraz udoskonalanie procesu szkolenia. Kolejnym krokiem M3N, pozwalającym na sprostanie potrzebom rynku będzie dążenie do realizacji celu, jakim jest zbudowanie biura pośrednictwa nieruchomości świadczącego najwyższej jakości usługi w całej Polsce.

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem