Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dzielnica XII aż 20% mówi negatywnie o miejscu w którym mieszka?!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Babcia mojej dziewczyny w Nowej Hucie, w tramwaju: "Przepraszam, czy to jest tramwaj do Krakowa"?
  @pamejudd Kiedyś mijałam sąsiadkę z Nowej Huty, pytam co pani taka zmęczona ona bo wracam z Krakowa...??!! dla mnie to śmieszne bo i tak przy kodzie np. 31-979 pisze Kraków a nie Nowa Huta..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  joannnna Kiedyś mijałam sąsiadkę z Nowej Huty, pytam co pani taka zmęczona ona bo wracam z Krakowa...??!! dla mnie to śmieszne bo i tak przy kodzie np. 31-979 pisze Kraków a nie Nowa Huta..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mieszkańcy Huty nie są krakowianami :D
  Joanna A czym skoro przy kodzie pocztowym nie masz Nowa Huta a Kraków??
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ja mieszkam w Bieńczycach a nie w N Hucie dzielnica N.Huta zaczyna się od ul.Bieńczyckiej tak samo Czyrzyny a stale się nam wciska że to N.Huta ., albo są dzielnice w Krakowie albo nie .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Badanie pokazuje, jak władze, radni, ZIKiT i GW są oderwani od realnych potrzeb mieszkańców.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  55% mieszkańców Starego Miasta korzysta z dzielnicy Stare Miasto? xD
  @laughterline Zachęcam do przejrzenia raportu - grafika wyrwana z kontekstu. Chodziło o to ile spraw mieszkańców Starego Miasta mieszkańcy załatwiają w swojej dzielnicy, a ile w innych (z katalogu wybranych spraw - nauki, pracy, rozrywki - etc).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Michał A. Chrzanowski Tak czy inaczej badanie pokazuje, że Stare Miasto traci swój pierwotny charakter i znacznie dla mieszkańców miasta. Pamiętam lata, gdy Rynek Główny nie był tylko wielką knajpą dla turystów, ale miejscem gdzie przecinały się drogi mieszkańców. Dziś Rynu lepiej unikać. Hałas, tłumy i drogo, jedyny jako taki sklep to księgarnia Matras, ale i tak coraz bardziej się komercjalizująca . Do tego kłopoty z zaparkowanie etc. Szkoda.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @niedlapoprawnosci Tak - do tego też jest ilustracja. Mieszkańcy Starego Miasta są mniejszością wśród użytkowników tej dzielnicy. Ruchu turystycznego w badaniu nie uwzględnialiśmy - brali w nim udział mieszkańcy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Michał A. Chrzanowski Z jednej strony to naturalna tendencja, z drugiej chyba trochę szkoda. Pytanie czy uda się "odzyskać" Rynek dla mieszkańców. Wątpię. Zastanawiam się też, czy najnowsze propozycje ZIKit-u wprowadzenia złotej strefy sytuację poprawią. Mam wątpliwości. Raczej jeszcze bardziej zniechęcą mieszkańców spoza Starego Miasta do wypraw na Rynek. I nie chodzi o to, że nie będzie można wjechać samochodem, ale o to, że propozycja ZIKiT-u może de facto doprowadzić do powstania enklaw. Zresztą już dziś jest takie przekonanie, że Krakus "nie bawi" się na Rynku, tyko na Kazimierzu (a może teraz i nawet na Pogórzu). A przecież Kraków ze swoją "magdeburskością" powinien to jakoś wykorzystać. Pamiętam jak jeszcze 20 lat temu warszawiacy narzekali, że Warszawa nie ma centrum i usilnie takiego centrum poszukiwali. Ale czasy się zmieniają, więc może tak jest dobrze. Obyśmy tylko tego za jakiś czas nie żałowali.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mieszkaniec NH to nowohucianin czy nowohutas?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Mam wrażenie, że w dzielnicach niezadowolonych jest najwięcej korponapływowych zamieszkałych w budowlach deweloperskich. Niedługo dołaczą do nich Grzegórzki i Czyżyny
  już oceniałe(a)ś
  0
  0