Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jeśli chcecie zobaczyć nie tylko Kopiec Kościuszki z lotu ptaka w 1965 i 1997 r., zobaczcie: mozliwosci.com/krakow/
już oceniałe(a)ś
5
0
W opisie obrazka błąd - nie 1932r., ale 1832r., tak jak w prawym dolnym rogu mapy
już oceniałe(a)ś
3
0
Myślę, że te zdjęcia przekonają każdego, że widok spod Kopca na Stare Miasto trzeba przywrócić, choćby oznaczało to wycięcie kilkudziesięciu drzew.
@tomeyk wybacz mnie nie przekonują - argument taki że wytnijmy planty żeby przywrócić widok na mury czy kamienice, w końcu kiedyś plant nie było
już oceniałe(a)ś
3
10
Jaki Zwierzyniec!? Na mapie pięknie wykaligrafowana jest nazwa i brzmi ona WIEŚ ZWIERZENIEC! Jak można tak przekręcać nazwy własne? Zwierzyniec to miasteczko otoczone lasami (dla mnie wciąż duża wieś) należące od niepamiętnych czasów ( 1593 r.) do Ordynacji Zamoyskich i leżące na lubelskim Roztoczu. A w Krakowie jest ZWIERZENIEC od pojedynczego zwierzęcia lub od zwierzenia,a nie od zwierzyny, jak to jest w przypadku Zwierzyńca na pięknym Roztoczu. Co prawda Jura Krakowsko - Częstochowskie też mnie zachwyca widokami i zamkami.
już oceniałe(a)ś
1
0
Jakim prawem tend Redaktor obraża Naszego Najjaśniejszego Pana? Czy Redaktor jest kolejnym biało - czerwonym bolszewkiem z Kongresówki, którzy się tu rozpychają od 1918?
@Gość: precz! Zwłaszcza, że jak sądzę, gdybyśmy nadal byli częścią Monarchii, to wiodłoby się nam wszystkim lepiej.
już oceniałe(a)ś
1
0
@Gosc: ano ale was gimbonacjonalisci minusuja
już oceniałe(a)ś
1
0
@Gość: precz! A Kraków byłby nadal zapyziałym galicyjskim miasteczkiem z uniwersytetem, który lata świetności miał kilkaset lat temu.
już oceniałe(a)ś
1
0
Jak widać, na wzgórzu nie było drzew i krzaków, a roztaczał się zeń wspaniały widok na Kraków. Szkoda, że teraz ledwo widać miasto przez to, że niemal całe wzgórze jest porośnięte nieuporządkowaną zielenią... Swoją drogą, to niesamowite zobaczyć Łobzów, Podgórze i inne okolice kopca pokryte polami... Pomyśleć, że to przecież nie było aż tak bardzo dawno temu :) Czekam jeszcze na podobną galerię z Kopcem Piłsudskiego i opowiedzeniem jego historii. Mam gdzieś cegiełkę na jego budowę z międzywojnia, całe założenie było ambitne i robiło wrażenie, szkoda, że nie udało się go zrealizować... ========================================================= facebook.com/BudujeSie - Co nowego buduje się w Krakowie => Polub! Podyskutuj!
@Gość: budujesie.pl 'Nieuporządkowana zieleń'. Zgroza. Zgroza. Nie tylko budujesie, pewnie jeszcze zlubością 'porządkuje', cementuje i asfaltuje.
już oceniałe(a)ś
4
4
Do połowy lat 80-tych nie było tam krzaków. Jezdzilo się Na nartach,sankach i na tzw." karapatach" ( czy jeszcze ktoś wie co to było?"). Szkoda,z te zbocza tak zarosly. Może trzeba by to wyciąć?
już oceniałe(a)ś
0
0
to byli czasy panie dziejaszku Ludzie cieszyli oczy i w pucach nie gralo nieprawdarz?
@Gość: krakus nieprawdaRZ
już oceniałe(a)ś
0
0