Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Obowiązkiem dozorcy Plantacji jest niedopuszczanie wyrobnikom, pijakom i ludziom źle odzianym rozpierania się i pokładania na ławkach [...] - no to bardzo dzisiaj takich plantowych brakuje, oj bardzo :-)
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  No proszę, dawniej to nawet dało się drzewa wielgachne przesuwać a nie wyrzynać w pień jak teraz. Kwestia co, komu i za co się "smaruje", czy tylko inny poziom świadomości "ważne to je co je moje" ówczesnych mieszczan i obecnych mieszczuchów?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Did he died?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Rajcy krakowscy w uchwale dotyczącej likwidacji murów obronnych uzasadniali swoją decyzję w ten sposób - " mury obronne należy rozebrać bo nadają miastu śmieszny, gotycki wygląd"
  @uploadhelski Decyzja o rozbiorce krakowskich murów nie została podjęta przez krakowskich rajców ale na dworze w Wiedniu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ależ dawniej wydziwiali!! Dziś, gdy drzewo w jakiś sposób "zagraża" KOMERCYJNYM planom developerów (często w nazwie mających "Eco"), to choćby te plany były jeszcze nieokreślone (vide Cracovia, ale nie tylko) - drzewa "po prostu" się wycina! Wiele lat temu odwiedzający Kraków mówili: "ładne miasto, dużo zieleni". Dziś to już smutne wspomnienie. Teraz przed "wielorodzinnymi willami" (czytaj: obrzydliwymi, tandetnymi bloczyskami) powstającymi, np. na Woli Justowskiej po wybudowaniu wysypuje się przed nimi zamiast trawnika z roślinnością "gustowny" żwirek. Jaki praktyczny! Nie trzeba go kosić ani podlewać! Tak trzymać barbarzyńcy - urzędasy i developerzy! Jeszcze parę lat i świeże powietrze będziemy kupować w aptece, w aerozolu!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Lipa przeżyła?
  @c2u Tak.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ogrodnik z rodziny andrzeja wajdy był jednym z opiekunów rozbudowy krakowskich plant
  już oceniałe(a)ś
  0
  0