Przegląd najbliższych imprez literackich w Krakowie.
Wielowymiarowość. To ona sprawia, że Budda, Mars i jeleń mają z sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Piotr Lutyński, którego wystawę można od 8 lutego oglądać w Bunkrze Sztuki, w swoich pracach nawiązuje do natury, muzyki, fizyki, a także...
W krakowskim teatrze dawno nikt nie sięgnął po "Balladynę". A to klasyczna historia, którą dziś można odczytać w zupełnie nowych okolicznościach. Premiera sztuki w reżyserii Pawła Świątka dziś wieczorem na Scenie MOS.
Branford Marsalis, legendarny saksofonista i kompozytor, to pierwsza gwiazda jubileuszowego, 25. Summer Jazz Festivalu Kraków. Święto jazzu rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 2 sierpnia. Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek.
Po dłuższej pisarskiej przerwie czeski pisarz Jáchym Topol powrócił z nową powieścią "Wrażliwy człowiek".
"Król Lew", "Gladiator", "Piraci z Karaibów", "Madagaskar" i "Dunkierka". To zaledwie pięć z ponad setki filmów, do których muzykę stworzył Hans Zimmer. Ścieżkę dźwiękową z kultowych produkcji usłyszymy 13 lutego w Tauron Arenie Kraków.
O tym, czy "Boże Ciało" dostanie Oscara, dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Może warto do tego czasu zapoznać się z konkurencją? Premiera "Nędzników" i pokazy nominowanych do statuetki krótkich metraży w ten weekend w kinie Agrafka.
Na krakowskim Kazimierzu wylądował statek badawczy. Wraz z nim na pokładzie do Krakowa przybyli Futuronauci. Na ponadczasową wystawę zaprasza od 12 lutego Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Fotografie nagrodzone w 62. edycji konkursu World Press Photo, "Krajobraz nieobecny" Pawła Pierścińskiego, "Muzyczne inspiracje" Krakowskiego Klubu Fotograficznego oraz Algieria w obiektywie Tytusa Grodzickiego i "Kantor", czyli cykl reportażowy...
Czy "Boże Ciało" otrzyma Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy? Dowiemy się w nocy z 9 na 10 lutego. O statuetki walczą też krótkie metraże. Te - m.in. "Kittbull" o przyjaźni kota z pitbullem - 7 lutego na ekranie Kina pod Baranami.
To jeden z tych spektakli, podczas oraz po których panuje absolutna cisza. Brawa słychać dużo później. "Zapiski z wygnania" Magdy Umer z Krystyną Jandą w roli głównej w niedzielę w Nowohuckim Centrum Kultury.
Twórczość Sofii Gandarias prezentowana na wystawie "Kafka, wizjoner" w krakowskim Instytucie Cervantesa przenosi do Europy pozornie wolnej i bezpiecznej.
Międzynarodowe Centrum Kultury opublikowało najobszerniejszy jak dotąd wybór esejów współtwórcy Ośrodka Pogranicze w Sejnach Krzysztofa Czyżewskiego.
Nowa Huta oczami kobiet. Sześciu bohaterek, które tutaj się wychowały, mieszkały i umierały. Premiera "Nowohuckiej telenoweli" Jakuba Roszkowskiego, inspirowanej reportażami związanej z "Wyborczą" Renaty Radłowskiej, dziś w Teatrze Łaźnia Nowa.
Po znakomitej "Wojnie polsko-ruskiej" Doroty Masłowskiej Paweł Świątek sięga po klasykę. Premiera "Balladyny" Juliusza Słowackiego w jego interpretacji 7 lutego.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.