Smutna wiadomość od organizatorów krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej: zaplanowane na przełom czerwca i lipca wydarzenie trzeba było odwołać. Nie będzie więc w tym roku słynnego, wieńczącego festiwal koncertu i zabawy Szalom na ulicy Szerokiej.
"Choć program festiwalu jest dopracowany, a bilety na większość koncertów wyprzedane, realizacja FMF nie będzie niestety w tym roku możliwa. Nikt nie może dziś przewidzieć momentu zakończenia pandemii COVID-19" - poinformowali organizatorzy.
Żeby utrzymać się przy życiu, potrzebują wsparcia. Zawieszenie miejskich czynszów, co już Kraków zrobił, nie wystarczy. Krakowskie księgarnie możemy uratować tylko my, czytelnicy i mieszkańcy.
Uratuj "Pięknego Psa", "Święta Krowa 112", "Muzyka w czasach zarazy" z BAL-u. Tak krakowskie kluby i artyści próbują przetrwać epidemię koronawirusa. - Przeżyliśmy trzy rozbiory i cztery otwarcia. Pokonaliśmy wszystkie przeszkody, ale tej sami nie...
Karen Edwards, jedna z najpopularniejszych amerykańskich wokalistek i pianistek swingująco-jazzowych, uwielbia przyjeżdżać do Krakowa. Krakowska publiczność wyrazy sympatii będzie mogła przekazać jej 5 lipca podczas Niedzieli Nowoorelańskiej 25....
Nazwisko osoby, która przez najbliższych pięć lat kierować będzie Teatrem Bagatela, mieliśmy poznać w maju. Z powodu pandemii koronawirusa czas rekrutacji przedłuży się. - Na razie wpłynęło do nas dziewięć zgłoszeń. Do końca tygodnia czekamy na...
Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski będą kolejnym duetem 25. Summer Jazz Festivalu Kraków. Artyści wystąpią 15 lipca w Piwnicy pod Baranami. Wśród innych ogłoszonych gwiazd m.in. Billy Cobham, Kenny Garrett i Branford Marsalis.
Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała Nagrodę im. Adama Włodka za rok 2019 Małgorzacie Lebdzie i Łukaszowi Kaźmierczakowi. Nagroda ma formę stypendium za projekt książki o charakterze literackim, literaturoznawczym lub przygotowanie przekładu.
Koronawirus. Po zamknięciu szkół i przedszkoli zapewnienie siedzącym w domach dzieciom atrakcji to wyzwanie dla wielu rodziców. Z pomocą przychodzą m.in. krakowski Teatr Groteska oraz wydawnictwa i dystrybutorzy gier planszowych.
Sztaby kryzysowe w krakowskich instytucjach kultury po ministerialnej decyzji o odwołaniu imprez i zamknięciu placówek. - Bezwzględnie podporządkujemy się nakazowi. Już odwołujemy rezerwacje - mówi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.
Aż trudno uwierzyć, że obrazy Albina Talika to nie dzieła malarskie, ale wycinane nożyczkami kolaże. Od trzech lat artysta pracuje nad cyklem "Pejzaże miejskie" i właśnie obrazy z tej serii można obejrzeć na wystawie w Kreaktywnej przy ul....
Warszawski Teatr 6. piętro z wizytą w Krakowie. Będzie satyrycznie, błyskotliwie i w punkt. W końcu warszawska trupa zagra u nas "Ucho prezesa, czyli schedę".
Każdy powód jest dobry, by wyruszyć w trasę. Wirtuoz gitary Carlos Santana świętuje w tym roku okrągłą 50. rocznicę wydania kultowego albumu "Abraxas". Jedyny polski koncert artysty w ramach "Miraculous 2020 World Tour" 17 marca w Tauron Arenie...
Spektakl, który otworzy oczy na teatr tym, którzy fizycznie nie mogą go zobaczyć. Premiera "Rozbitków" w reżyserii Justyny Łagowskiej na podstawie "Burzy" Szekspira, w sobotę w Teatrze Ludowym.
Była ulubienicą Juliana Tuwima i Witolda Gombrowicza. Gdy ją rozstrzelano, miała zaledwie 27 lat. Premiera monodramu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" o poetce w piątek w teatrze Łaźnia Nowa. Reżyseruje Anna Gryszkówna.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.