"Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków", chodź na spacer! - apeluje Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Willa Decjusza zaprasza na odwiedziny. Okazją do wizyty w renesansowym dworku będzie Art Piknik w całości poświęcony Ukrainie. Festiwal rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa aż tydzień.
Anna Kamińska za książkę "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej" otrzymała Nagrodę Literacką Zakopanego.
Była szczera i perfekcyjna do bólu. Jak nikt potrafiła stworzyć na scenie niepowtarzalną atmosferę. Nie tylko śpiewała, ale przede wszystkim grała aktorsko. Jej recitale to było misterium. Przyjaciele i artyści wspominają zmarłą Ewę Demarczyk.
Spotkania autorskie, koncerty, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, ogłoszenie laureata nagrody literackiej - pod Tatrami w ten weekend (14-16 sierpnia) rusza 5. Zakopiański Festiwal Literacki.
W Bunkrze Sztuki kolejna głośna wystawa, tym razem przygotowana przez Dorotę Nieznalską. "Sprawa Stanisława Pyjasa" będzie próbą przywrócenia pamięci o zamordowanym w 1977 roku działaczu opozycji demokratycznej.
Mnóstwo świetnych aktorów, znanych tytułów i tanich biletów. Oraz miłości, bo kolejny tydzień Letniego Taniego Kinobrania w Kinie pod Baranami łączy hasło "M jak miłość".
Dialog - to temat wyjątkowej, bo organizowanej w reżimie sanitarnym, edycji EtnoKraków/Rozstaje 2020. W koncertach m.in. Derico Alves Forró Band, Sokół Orchestra i Kroke będzie można wziąć udział na żywo lub obejrzeć artystów za pośrednictwem sieci.
Królewski koncert gwiazdy rocka z przymrużeniem oka oraz propozycje teatralne, taneczne i filmowe, w których kobiety grają główną rolę. Tak zakończy się w weekend nowohucki Bulwar(t) Sztuki.
Bez spotkań z autorami na stoiskach, w maseczkach, z ograniczoną liczbą wejść na konkretne godziny - tak mają wyglądać tegoroczne Targi Książki w Krakowie. Branża przekonuje, że jest gotowa na powrót, a pierwsze imprezy targowe już za nami.
W tym roku po raz czwarty w historii zostanie przyznana Nagroda Literacka Zakopanego.
W Tischnerze było coś takiego, co nas do życia pchało, co nie pozwalało się załamywać, poddawać lękom, niepokojom. Rozmowa z Wojciechem Bonowiczem, autorem książki "Tischner. Biografia".
Zakopiański Festiwal Literacki zadebiutował na kulturalnej mapie Polski w 2016 r. i od razu zyskał grono zwolenników, którzy przyjeżdżając pod Tatry, szukają tu chwil wytchnienia i kontaktu z nieskażoną przyrodą, a teraz także z literaturą.
Wiele spotkań literackich przeniosło się do internetu. Jednak zarówno czytelnicy, jak i piszący spragnieni są już spotkań autorskich w realu. Rozmowa z Bożeną Gąsienicą, dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, współorganizatorką ZFL.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.