Uchwała antysmogowa wisi na włosku! Wątpliwości do całkowitego zakazu palenia węglem mają radni PiS. Ale nie tylko. Podzielone są też PSL i PO. W kuluarach trwa przeciąganie liny między zwolennikami i przeciwnikami uchwały.
Kto słyszał o aplikacji myKRK albo przydatnej O!strzegator? Kto wie, że istnieje strona dialogspoleczny.krakow.pl? No właśnie, niewielu. A to narzędzia, które dla mieszkańców stworzyło miasto. Dlaczego nie promuje, nie chwali się, nie przyciąga...
400 ton niskoemisyjnego, bezdymnego węgla jedzie do Krakowa z Zabrza. Władze miasta liczą, że dzięki niemu spadnie poziom zanieczyszczenia powietrza.
Wygląda na to, że po wyprowadzce Google z Rynku krakowskie startupy mogą liczyć na nową przestrzeń w centrum.
Kraków chce negocjować ceny gazu z dostawcami. Niższe koszty mają zachęcić do wymiany pieców na ekologiczne ogrzewanie.
Szamoczą się, próbują wyskoczyć, ale i tak po żywe karpie pakowane do siatek bez wody stoi kolejka chętnych. Okrutne? Z pewnością, ale za to zgodne z tradycją.
Krakowski Salon Jubilerski był jednym z dystrybutorów zamieszanych zdaniem UOKiK w zmowę na rynku sprzedaży zegarków. Po dwuletnim postępowaniu urząd nałożył dwumilionową karę na wszystkich uczestników niedozwolonego porozumienia.
Nawet 15 dni w ciągu roku kierowcy będą mogli jeździć darmową komunikacją miejską. Urzędnicy wyliczyli, że właśnie przez tyle dni rocznie poziom pyłów przekracza normy co najmniej trzykrotnie. W środę radni przyjęli uchwałę o darmowej komunikacji w...
W ciągu trzech lat nie uda się zlikwidować wszystkich pieców na węgiel w Krakowie - przyznaje prezydent Jacek Majchrowski. I prosi marszałka, by przyjąć uchwałę antysmogową dopiero od 2020 roku.
- Od 17 grudnia wszyscy nasi pracownicy zasiądą w nowym budynku KPT przy ul. Podole 60 - informuje rzeczniczka. Biura na Ruczaju zajęło 25 firm, a do końca roku korytarze zaludni ponad 200 osób.
Filtry na kominy, maski z drukarki 3D albo aplikacje informujące o zanieczyszczeniach - to tylko niektóre z pomysłów uczestników 24-godzinnego Smogathonu. Pierwszą nagrodę zdobył projekt ?systemu rozproszonych czujników?.
Rozpoczną się kontrole jakości powietrza w gminach. Te, które nie walczą ze smogiem, będą musiały zapłacić wysokie grzywny. Rząd potrzebuje tych pieniędzy na wypadek ewentualnych unijnych kar.
Choć Kraków jest jedynym miastem, które radykalnie walczy ze smogiem, może zapłacić za niego najwyższą cenę. Unia grozi 4 miliardową karą za smog. Najwięcej zapłacą ci, którzy najbardziej trują.
Zakończyły się konsultacje społeczne projektu uchwały, która ma ponownie ustanowić w Krakowie zakaz korzystania z węgla jako paliwa.
W najbliższy weekend ponad 150 osób będzie szukać rozwiązań na walkę ze smogiem. Organizatorzy Smogathonu wierzą, że ekspercka ?burza mózgów? pomoże oczyścić powietrze w Krakowie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.