„Resist Kaczynski in Poland”, czyli „Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu w Polsce”, to hasło, które pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa, założyciela zespołu Pink Floyd, w Mexico City. Ten moment uwieczniła krakowianka Małgorzata Lenko, mieszkająca w Meksyku od 12 lat.

– Jestem fanką Pink Floyd prawie od urodzenia i Watersa traktuję jako artystę, który wychodzi przed ludzi z pewnym manifestem, podobnie jak artyści w latach 60., 70. – opowiada Lenko.

Udostępniajcie!

Zdjęcie napisu opublikowała na Facebooku z komentarzem: „Udostępniajcie!!! Świat widzi, że Polska ma problem, tylko w Polsce niestety jeszcze nie wszyscy potrafią to dostrzec...”. Początkowo post był widoczny tylko dla jej znajomych, jednak Polka w pewnym momencie zmieniła ustawienia i wpis stał się publiczny.

– I po mniej więcej dwóch godzinach się zaczęło... Najpierw trochę wpisów na „tak”, ale potem zaczęli pisać hejterzy. Dostałam wiadomości na Messengera, same obraźliwe teksty, oczywiście broniące Kaczyńskiego – mówi kobieta.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej