16 października minie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji wiele parafii i samorządów organizuje mniej lub bardziej huczne wydarzenia poświęcone pamięci Jana Pawła II.

Swój program przygotował także Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Ta podległa marszałkowi małopolskiemu instytucja zajmuje się „utrwaleniem dziedzictwa, które pozostawił polski papież, oraz inspirowaniem dialogu między religiami i kulturami, m.in. poprzez organizację konferencji naukowych, wykładów, wystaw i działalność wydawniczą”.

Z szacunkiem przez świat

W liście do krakowskich dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów wespół z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” IDM zachęca do wzięcia udziału we mszy świętej w łagiewnickim sanktuarium, a po niej do uczestnictwa w spotkaniu z Wojciechem Cejrowskim. Podróżnik ma poprowadzić wykład pt. „Jan Paweł II wśród kultur całego świata”. Szkoły swój udział mogą potwierdzić za pomocą formularza, w którym mogą zaznaczyć, czy chcą uczestniczyć we mszy i spotkaniu z Cejrowskim, czy jedynie w nabożeństwie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej