Wczoraj rano internet żył i bawił się informacją, że wiceminister Szczurek-Żelazko Józefa zadaje się z uzdrowicielami, co więcej, chce propagować tę metodę leczniczą w rządzie i swoim resorcie. Że to wszystko prawda, świadczyć miało zdjęcie, na którym była dyrektor szpitala w Brzesku prezentuje się z Antonim Przechrztą, prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli.

Wersja uzdrowicieli

Cóż, w czasach, gdy w spotach reklamowych resortu zdrowia mówi do nas koń, a króliki namawiają do rozmnażania, łatwo uwierzyć we wszystko. Również w komunikat stowarzyszenia duchowych uzdrowicieli, w którym informują, że spotkali się z naszą wiceminister, żeby zapoznać ją z metodą duchowego uzdrawiania oraz omówić możliwości wprowadzenia tej metody do publicznej służby zdrowia.

Ponadto uzdrowiciele informują, że przełamali lody, że wiele osób w ministerstwie i rządzie nie wie, na czym ta metoda polega, ale mają nadzieję na więcej spotkań i na to, że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z ich terapii w publicznej służbie zdrowia.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej