Najbiedniejsi posłowie - Jarosław Szlachetka

4/6

JAKUB OCIEPA

Przechodzimy do posłów z Małopolski, którzy posiadają najmniejszy majątek. Na najniższym stopniu podium znalazł się Jarosław Szlachetka z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł urodził się w 1983 roku w Myślenicach. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przygodę z polityką rozpoczął jako asystent posła Marka Łatasa. Następnie był dyrektorem jego biura poselskiego. Jarosław Szlachetka w 2006 roku został radnym gminy Pcim. Kadencję przerwał, kiedy objął stanowisko wicewójta. W 2011 roku został pełnomocnikiem wójta Pcimia.

W wyborach samorządowych w 2010 roku zdobył mandat radnego sejmiku małopolskiego. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2014 roku. W tych samych wyborach wystartował w walce o fotel burmistrza Myślenic. Przegrał jednak w drugiej turze z dotychczasowym burmistrzem Maciejem Ostrowskim.

Poseł PiS zgromadził 18 tys. zł i 100 euro. Wraz z żoną posiada dom o pow. 179 tys. zł o wartości 400 tys. zł. Jest także współwłaścicielem działki o pow. 0,09 ha wartej 50 tys. zł. Jarosław Szlachetka jeździ samochodem osobowym toyota corolla z 2008 roku.

W ubiegłym roku poseł otrzymał dietę poselską (29 tys. zł), uposażenie poselskie (117 tys. zł) a także wynagrodzenie z Urzędu Gminy Pcim (6 tys. zł). Łącznie: 152 tys. zł.

Szlachetka ma także zobowiązania. W BRE Banku wziął kredyt "na cele mieszkaniowe" w wysokości 95 tys. euro.

Wszystkie zdjęcia
  • Najbogatsi posłowie - Zbigniew Biernat
  • Najbogatsi posłowie - Rafał Trzaskowski
  • Najbogatsi posłowie - Jerzy Meysztowicz
  • Najbiedniejsi posłowie - Jarosław Szlachetka
  • Najbiedniejsi posłowie - Ryszard Terlecki
  • Najbiedniejsi posłowie - Elżbieta Zielińska z d. Borowska