Działacze partii Razem zebrali się w czwartek pod klubem studenckim Żaczek w Krakowie, by poinformować media o tym, że składają zawiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy.

- Sprawa jest skandaliczna. Od kilku dni dziesiątki pracowników spółki zależnej od InPost zwracają się do nas z prośbą o interwencję. Według naszych informacji ponad tysiąc pracowników w całym kraju zostało pozbawionych należnych im wynagrodzeń i sprzedanych firmie-krzak, która im tych pieniędzy nie wypłaci - gromił Adrian Zandberg z zarządu krajowego Razem."Spółka Bezpieczny List do dziś nie wypłaciła pracownikom zaległych wynagrodzeń za pracę w lipcu, wymaganych w dniu 10 sierpnia 2016 r. Jest to niewątpliwie powiązane ze zbyciem w dniu 8 sierpnia 2016 r. wszystkich udziałów w spółce przez dotychczasowego właściciela - Inpost, na rzecz spółki Tenes One - niewielkiej spółki, której siedziba znajduje się w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 47/10 - w wirtualnym biurze." - czytamy w zawiadomieniu partii Razem.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.