Petycja do ministerstwa: Taniej do Warszawy!

Zgadzasz się? Podpisz!

Treść petycji

Szanowna Pani Minister,
Wraz z pierwszym odjazdem pociągów Pendolino ze stacji Kraków Główny rozpoczyna się nowa era w polskiej kolei.
Niestety, ta zmiana na lepsze pociąga za sobą również wyraźną zmianę na gorsze dla podróżnych, regularnie korzystających z usług PKP na trasie Kraków - Warszawa - Kraków.
Likwidacja pociągu „Matejko? Przewozów Regionalnych oraz pociągów TLK IC oznacza, że podróżni na tej trasie skazani są wyłącznie na bilety drogie lub bardzo drogie. Szybka podróż pomiędzy dwoma największymi miastami w kraju będzie więc możliwa tylko dla osób zamożnych. To uderzająca niesprawiedliwość - wszyscy obywatele, niezależnie od dochodów, mają takie samo prawo do korzystania z Centralnej Magistrali Kolejowej, z całej sieci kolejowej.
Wzywamy więc Panią Minister do jak najszybszej korekty rozkładu jazdy, tak, by znalazło się w nim miejsce na tańsze połączenia, które będą obsługiwały trasę w godzinach szczytu.? Wierzymy, że przyniesie to korzyści nie tylko pasażerom, ale i kolei.

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Agora S.A. (ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa) w celu zebrania podpisów (w tym podpisów w formie elektronicznej) pod petycją dotyczącą zmiany rozkładu jazdy pociągów oraz przekazania petycji adresatowi, tj. Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobom podpisującym petycję przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

Jak wziąć udział w konkursie?

  • Wykonaj zadanie konkursowe
  • Uzupełnij swoje dane
  • Wyślij zgłoszenie i potwierdź swój udział